Abp Pezzi: papież na razie nie odwiedzi Moskwy

(fot. youtube.com)

Wizyta papieża w Moskwie nie jest planowana w najbliższym czasie. Ale nadal jest pragnieniem - powiedział abp Paolo Pezzi.

 

Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie wziął udział w Mityngu Przyjaźni między Narodami w Rimini we Włoszech.

 

Mówiąc o spotkaniu Franciszka z Cyrylem 12 lutego br. w Hawanie, abp Pezzi uznał za "wysoce prawdopodobną, a nawet pożądaną kontynuację spotkania w Hawanie w jakimś innych kraju lub podczas wspólnego uczestnictwa papieża i patriarchy w jakimś spotkaniu lub forum międzynarodowym".

 

Nawiązując do podpisanej przez ich w Hawanie wspólnej deklaracji, katolicki metropolita w Moskwie zauważył, że "idziemy razem ku drodze, która będzie miała swe etapy i która, jak pragniemy, poprowadzi ku pełnej jedności, kiedy Bóg zechce". Dziś ważne jest, by mieć "świadomość wspólnej drogi".

 

Hierarcha przyznał, że spotkanie w Hawanie "nie rozwiązało problemów" w relacjach Kościoła katolickiego z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, ale było znaczące. - Powiedziało: "Ty, prawosławny jesteś dobrem dla katolika, ty, katoliku, jesteś dobrem dla prawosławnego". Papież Franciszek i Cyryl odkryli, że wraz ze swymi Kościołami są dla siebie nawzajem dobrem. Spotykając się zdecydowali, że różnorodność jest dobrem - tłumaczył abp Pezzi.

 

Dodał, że "na Kubie spotkali się dwaj świadkowie Chrystusa, którzy wznieśli filary do budowy mostów na jednej drodze". - Kiedy się spotykamy, odkrywamy, że jesteśmy braćmi - stwierdził pochodzący z Włoch hierarcha.

 

- W tym historycznym uścisku papieża i patriarchy uczestniczyło dwóch świadków miłosierdzia Bożego - wskazał abp Pezzi. A ich hawańska wspólna deklaracja będzie - według niego - "punktem wyjścia zawsze wtedy, gdy pojawią się problemy do rozstrzygnięcia".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook