Bp Kevin Farrell prefektem Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

Radio Watykańskie
(youtube.com)

Ojciec Święty mianował prefektem nowej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia bp. Kevina Josepha Farrella, dotychczasowego ordynariusza Dallas w Stanach Zjednoczonych. Nominat ma 68 lat i jest urodzonym w Dublinie Irlandczykiem.


W 1966 r. rozpoczął nowicjat w zgromadzeniu Legionistów Chrystusa. Studiował m.in. na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie doktoryzował się z teologii dogmatycznej. Drugi doktorat, z teologii pastoralnej, uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum). Ponadto ukończył studia z zakresu zarządzania i administracji na Uniwersytecie Notre Dame w USA.


Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r. Następnie był duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Monterrey w Meksyku oraz Administratorem Generalnym Legionistów Chrystusa odpowiedzialnym za seminaria i szkoły we Włoszech, Hiszpanii i Irlandii. Od 1984 r. mieszka w USA. Pracował tam w archidiecezji waszyngtońskiej pełniąc różne funkcje. Był m.in. dyrektorem wykonawczym tamtejszej Caritas, odpowiadał także za finanse stołecznej archidiecezji.


28 grudnia 2001 r. Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji waszyngtońskiej, gdzie był m.in. moderatorem tamtejszej kurii i wikariuszem generalnym archidiecezji. 6 marca 2007 r. Benedykt XVI ustanowił go biskupem diecezji Dallas w Teksasie.


Warto zaznaczyć, że starszy brat nowego prefekta, Brian, jest od 2002 r. sekretarzem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?