"Umocnieni ŚDM podejmujcie odważnie wyzwania życia"

(fot. PAP / Waldemar Deska)

W dzisiejszą niedzielę w kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej odczytywany jest list pasterski kard. Stanisława Dziwisza po Światowych Dniach Młodzieży i śmierci kard. Franciszka Macharskiego.

 
"Umocnieni darami Światowych Dni Młodzieży podejmujcie odważnie wyzwania, jakie niesie życie. Rozważajcie te treści i dzielcie się przeżyciami. Przekazujcie innym ogień, który nosimy w sobie" - napisał do wiernych metropolita krakowski.
 
Na wstępie kard. Dziwisz podkreślił, że w czasie Światowych Dni Młodziezy hojność darów Boga i Jego błogosławieństwo było niezwykłe. Podziękował również za wszelkie dobro, jakim Bóg obdarzał przez życie, posługę oraz w ostatnim czasie przez cierpienie kard. Franciszka Macharskiego. 
 
"Gdy my przeżywaliśmy wielkie wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, On składał Bogu dar cierpienia na szpitalnym łożu" - napisał hierarcha. Ocenił, że życie kard. Macharskiego było skoncentrowane na tajemnicy Bożego miłosierdzia. Wskazał, że wielu ma osobiste powody, by dziękować Bogu za zmarłego krakowskiego metropolitę seniora, który udzielił święceń wielu kapłanom, bierzmował tysiące młodych, konsekrował nowe kościoły, ustanawiał parafie, a także zbudował Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
 
Purpurat przypomniał, że w homilii wygłoszonej w Brzegach papież Franciszek ukazywał Chrystusa jako przechodzącego przez Jerycho. "Tej prawdy doświadczaliśmy wszyscy, gdyż każda miejscowość, parafia, stały się w tych dniach Jerychem, przez które przechodził Jezus. Wiara pozwoliła nam dostrzec Jego obecność" - napisał.
 
Dodał, że ukazywanie Jezusa było głównym przesłaniem nauczania Ojca Świętego podczas Światowych Dni Młodzieży - zarówno kiedy zachęcał młodych do pokonywania własnych ograniczeń, jak i gdy stawiał trudne pytania dotyczące niewinnego cierpienia dzieci. "Gdy mobilizował do okazywania innym konkretnych czynów miłosiernej miłości, zapewniał, że nigdy w tym działaniu nie jesteśmy sami. Zawsze z nami jest On, Jezus Chrystus" - wskazał.
 
"Dziękujemy Ojcu Świętemu Franciszkowi za jego obecność i skierowane do nas słowa, za sprawowanie Eucharystii i sakramentu pokuty, za życzliwość i błogosławieństwo" - wyraził wdzięczność kard. Dziwisz.
 
Odnosząc się do słów dzisiejszej Ewangelii o Chrystusie, który przynosi ogień na ziemię i który chce by on zapłonął, wskazał, że w czasie Światowych Dni Młodzieży doświadczenie realizacji tych słów Jezusa było bardzo mocne. "Widzieliśmy rzesze ludzi młodych, pełnych ognia i zapału, zdolnych do poświęcenia i ofiary, umiejących trwać w milczącej adoracji i wyśpiewywać z entuzjazmem swoje uwielbienie wobec Boga, zdolnych do pokonania podziałów dzielących wiele narodów" - opisał.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook