Hongkong: spotkanie młodych ze wspólnotą z Taizé

(fot. Tatjana Splichal / Shutterstock.com)

Około 300 młodych z całej Azji Wschodniej uczestniczy od 10 do 14 sierpnia w spotkaniu organizowanym przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. 

 
Wydarzenie pod hasłem: "Odwaga miłosierdzia" odbywa się w ośrodku Caritas na wyspie Cheung Chau nieopodal Hongkongu. Uczestnicy pochodzą z Chin, Tajwanu, Korei Południowej, Japonii, a także z Makao i z samego Hongkongu.
 
Celem spotkania ma być pogłębienie relacji z Bogiem przez osobistą i wspólnotową modlitwę, śpiewy, milczenie, refleksję i dzielenie się z innymi własnymi przeżyciami. Według pragnień braci z Taizé młodzi mają wrócić do domów z większą świadomością budowania pokoju wśród ludzi, których spotykają na co dzień. 
 
Z kolei realizację zawartej w temacie "Odwagi miłosierdzia" proponuje się podjąć w pięciu wymiarach: zawierzenia siebie samego Bogu, Który jest miłosierdziem; ciągłego przebaczania; głębszego poznawania trudnych sytuacji życiowych, czy to samemu, czy z kimś; szerzenia miłosierdzia także na poziomie społecznym i okazywania go całemu stworzeniu.
Wspomóż Nas
Tagi: taize, azja, chiny

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook