Kolumbia: nie dla zbiorowych wydaleń imigrantów

(fot. shutterstock.com)

Pogarsza się już i tak bardzo trudna sytuacja humanitarna na granicy Kolumbii z Panamą. Związana jest z przetrzymywaniem w Turbo nielegalnych imigrantów przybyłych głównie z Kuby i Haiti.


Jednak mimo tego poważnego kryzysu migracyjnego kolumbijska Caritas stanowczo sprzeciwia się zbiorowym wydaleniom przebywających tam ludzi. Stąd też w porozumieniu z innymi organizacjami broniącymi praw uchodźców wystosowała ona specjalny apel do kolumbijskiego rządu.

 

Szczególną troskę sygnatariuszy dokumentu budzi zdrowie dzieci, ciężarnych kobiet i imigrantów. Podkreślają oni także, iż zbiorowe wydalenia, chociaż zgodne z prawem krajowym i międzynarodowym, nie wydają się właściwym rozwiązaniem. Apelują zatem o to, by "nie deportować czy to do kraju pochodzenia czy też innego, cudzoziemców, których prawo do życia, integralności i wolności osobistej jest zagrożone".

 

Organizacje wzywają rząd kolumbijski do "ponownego rozważenia polityki migracyjnej; przeanalizowania natury migracji oraz przyjęcia środków uwzględniających prawa człowieka i zapobiegających szerzeniu się przemytu migrantów".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?