Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

(fot. shutterstock.com)

Sierpień w Kościele w Brazylii poświęcony jest tradycyjnie modlitwom o powołania. W tym roku jego hasło nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec".

 

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) stara się wzbudzić wśród wiernych potrzebę modlitwy o powołania we wszystkich wspólnotach, a także zainteresowanie młodzieży powołaniem do służby w Kościele.


Jak zwykle pierwsza niedziela sierpnia poświęcona jest modlitwie i refleksji o powołaniu do posługi wypływającej z przyjętych święceń, druga - powołaniu do życia małżeńskiego, trzecia - powołaniu do życia konsekrowanego i czwarta - powołaniu osób świeckich.

 

Każde powołanie do życia konsekrowanego jest przejawem Bożego miłosierdzia. Jest ono owocem miłosiernego spojrzenia Jezusa i Bożym darem dla Kościoła. Ponadto, jak podkreśla Franciszek, każde powołanie rodzi się, rozwija i jest podtrzymywane w Kościele. W sposób szczególny doświadczenie św. Pawła podkreśla znaczenie Kościoła dla narodzin i rozwoju powołania - zaznaczył bp José Roberto Fortes Palau, odpowiedzialny w episkopacie Brazylii za duszpasterstwo powołań.

 

Komisja duszpasterska CNBB przygotowała specjalne pomoce do wykorzystania w celu budzenia i wspierania powołań. Na szczególną uwagę zasługują materiały przeznaczone dla małych wspólnot, aby w ramach spotkań w kręgu rodzin podjęto modlitwę i refleksję w trakcie trzech spotkań odnośnie do powołania, rodzącego się, wzrastającego i pielęgnowanego w Kościele.

 

W ostatnich latach w Brazylii daje się zauważyć powolny wzrost powołań do kapłaństwa diecezjalnego, ale w dalszym ciągu liczba księży jest niewystarczająca, aby zapewnić dobrą opiekę duszpasterską wiernym.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook