Biskup z Ukrainy: młodzi zobaczyli inne życie

(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Liczę, że młodzi Ukraińcy przeniosą ducha wiary do swoich środowisk - powiedział Marian Buczek, biskup-senior diecezji charkowsko-zaporoskiej, który uczestniczył w zakończonych w niedzielę Światowych Dniach Młodzieży.


Bp Marian Buczek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, które odbyły się w 1991 roku. - To było pierwsze ziarno rzucone 25 lat temu. Ono przyniosło owoce, ale nowemu pokoleniu, które szuka Boga, trzeba dać kolejne, aby młodzi umieli odróżniać dobro od zła - powiedział gość Radia Plus Radom.

 

Bp Buczek powiedział, że ŚDM w Częstochowie były wyjątkowe dla młodych ludzi ze Wschodu. - Zobaczyli inne życie. Od tamtego wydarzenia minęło 25 lat. Dzisiaj do Krakowa przyjechało inne pokolenie ludzi, którzy znają już Kościół. Tu zobaczyli swoich rówieśników z innych krajów, pogłębili swoją wiarę, którą będą przekazywać dalej. Bo dzisiaj na Ukrainie jej brakuje. Jest pustka duchowa, wielu ludzi szuka Boga. Dlatego trzeba stałego fundamentu jakim jest Kościół katolicki, czy grekokatolicki. Liczę, że tego ducha chrześcijańskiego młodzi zaniosą na Ukrainę - powiedział bp Marian Buczek.

 

W czasie ŚDM w Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych ludzi z Ukrainy. Wielu z nich skorzystało ze środków, które zbierano w ramach akcji "Bilet dla Brata". Z archidiecezji lwowskiej dzięki takiej pomocy do Krakowa mogło wyjechać 500 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook