Mary Wagner: radość eksploduje wśród młodych

(fot. youtube.com)

Młodzi podczas Światowego Dnia Młodzieży mogą pokochać życie i zapragnąć je przyjąć - przekonuje Mary Wagner. Znana antyaborcyjna działaczka z Kanady przybyła na Światowy Dzień Młodzieży do Polski.

 

Mary Wagner powiedziała KAI, że Światowe Dni Młodzieży to wspaniały dar od św. Jana Pawła II, który je zainicjował. - To szansa, by być razem, uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, niezależnie od tego skąd pochodzimy. Właśnie to może przekonać każdego do pogłębienia swojej wiary. Tak było ze mną, kiedy uczestniczyłam w ŚDM pierwszy raz. Możesz spojrzeć w siebie i zobaczyć radość. Ona eksploduje wśród młodych ludzi. Oczywiście to może wpłynąć na młodych, by pokochali życie, zaufali Bogu i pragnęli przyjąć dzieci - wyznała Wagner.

 

Kanadyjska działaczka pro-life, która w związku ze swoją działalnością spędziła w areszcie łącznie 6 lat, przyznała, że właśnie podczas Światowych Dni Młodzieży utwierdzała się w przekonaniu, że chce bronić życia.

 

- Każde spotkanie było wyjątkowe. To dla mnie piąty Światowy Dzień Młodzieży. Po raz pierwszy byłam w Denver. Hasło tamtego spotkania brzmiało: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. Każdy ŚDM jest niezwykły ze względu na temat jaki wskazuje Ojciec Święty - powiedziała kanadyjka.

 

Mery Wagner protestowała przeciw przerywaniu ciąży na terenie klinik aborcyjnych, gdzie starała się przekonywać kobiety do zmiany decyzji. Z tego powodu była kilkakrotnie aresztowana. W odniesieniu do Wagner zastosowano wyjątek dotyczący najniebezpieczniejszych przestępców, ponieważ w świetle kanadyjskiego prawa bez prawomocnego wyroku więzi się tylko groźnych przestępców. Propozycję zwolnienia z aresztu pod warunkiem rezygnacji ze swoich działań, Wagner odrzuciła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook