"Tylko kultura spotkania zwycięży terroryzm"

(fot. youtube.com)

W obliczu nasilających się podziałów i wzrostu światowego terroryzmu musimy postawić na dialog. Tylko kultura spotkania jest w stanie przezwyciężyć nienawiść i przemoc. Tak ostatnie wydarzenia na świecie komentuje kard. Jean-Louis Tauran.

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego podkreśla, że budowanie dialogu zaczyna się od edukacji w rodzinach. Wskazuje zarazem, że trzeba wypracować nową filozofię spotkania. - Nigdy nie będziemy szczęśliwi jedni bez drugich, a tym bardziej jedni przeciwko drugim - podkreśla kard. Tauran.


- Wszystko zależy od edukacji. To w rodzinie uczymy się respektować innych. Największe niebezpieczeństwo tkwi teraz w tym, że po momentach bólu i buntu w naszych sercach zagości nienawiść, która zdominuje nasze wypowiedzi i nasze postępowanie. Dialog międzyreligijny musi być kontynuowany - mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Tauran.

 

Zdaniem kardynała najpilniejszym wyzwaniem pozostaje edukacja młodych pokoleń. - Osoba odmienna ode mnie, wyznająca inną wiarę, nie może być postrzegana, jako nieprzyjaciel. Wszyscy jesteśmy stworzeni przez Boga, razem tworzymy jedną wielką rodzinę ludzką. Nie ma innej drogi niż dialog. Często podkreślam, że jesteśmy skazani na dialog. Mimo tego, co się dzieje z wiarą człowieka. Wiem, że na zmianę jest zawsze czas. Wierzę też bardzo w moc ludzkiego serca. Dzięki mej wierze wiem, że śmierć nie ma ostatniego słowa - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ray 21:33:27 | 2016-07-24
To oczywiste. W ostatnich dniach wielu muzułmanów-terrorystów wyszło na ulice miast państw zachodnich żeby sie spotkac... Należałoby jednak zauwazyc czego nie zrobił wielebny że spotkac na ICH warunkach... Europejczycy(pewno nie czytali kardynał J.L.Turana )okazali sie byc jednak nie skorzy do dialogu.. W nastepnych dniach, kolejne próby dialogu...:)

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kaleam 17:59:42 | 2016-07-24
Przytulajmy nasze dzieci :-)

Oceń 6 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook