Tarnów: tysiące pielgrzymów zobaczyły "Credo"

- Zobaczcie, ile światła jest w twarzach naszych braci i sióstr - powiedział po spektaklu bp Jeż (fot. Telewizja Synaj / youtube.com)

Tysiące pielgrzymów z całego świata oklaskiwały na stojąco młodych ze wspólnoty Cenacolo. Około stu osób walczących z nałogami wcieliło się w rolę aktorów. Pokazali sceny biblijne i współczesną walkę dobra ze złem.


- To wspaniałe przeżycie, to przedstawienie powinien zobaczyć każdy wierzący. Bardzo to przeżyliśmy. Doskonała gra aktorska, muzyka i efekty techniczne. Przemawia zwłaszcza świadectwo tych ludzi, którzy jak sami mówią zmartwychwstali, by żyć Ewangelią - opowiadają mieszkańcy Tarnowa.

 

Patrycja ze wspólnoty Cenacolo była uzależniona - jak sama mówi - od wszystkiego. Nadużywała narkotyków, leków i alkoholu. Jest jedną z aktorek Credo. - Nie miałam sensu życia, myślałam o samobójstwie. Przypomniałam sobie wtedy o Wspólnocie, którą znałam wcześniej. Dzięki niej żyję - dodaje.

 

Marcin miał problem z narkotykami i alkoholem. - Straciłem wszystko, pracę, pieniądze, dziewczynę. W wieku 16 lat byłem już w ośrodku terapii uzależnień. Pewnego dnia stwierdziłem, że chcę zmienić swoje życie. We Wspólnocie poczułem, że ktoś się mną interesuje, że dla kogoś jestem ważny - dodaje.

 

Po spektaklu były owacje na stojąco. - To brawa do Jezusa - mówił Marco ze Wspólnoty.


"Credo" zobaczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na scenie podziękował Wspólnocie za przygotowanie tego wydarzenia. - Zobaczcie, ile światła jest w twarzach naszych braci i sióstr. Liczymy na to światło w świecie, Europie, gdzie jest tak dużo lęku, zła, obaw. Mamy nadzieję, że ŚDM dają szansę całemu światu na wejście na wyższy poziom budowania relacji między ludźmi i narodami, abyśmy w tajemnicy Bożego miłosierdzia odnaleźli drogę do Boga i drugiego człowieka - dodał bp Jeż.

 

Musical "Credo nella misericordia" można także zobaczyć dziś w Tarnowie o 20.30 na Kapłanówce w Tarnowie. Taka okazja będzie ponadto w Krakowie 27 i 28 lipca o 21.30 przy Tauron Arenie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook