Spotkanie papieża z biskupami przy zamkniętych drzwiach

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka jego spotkanie z polskimi biskupami na Wawelu odbędzie się przy drzwiach zamkniętych - podał rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi w środę, na briefingu ws. podróży papieża do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

 

Spotkanie ma odbyć się 27 lipca w Katedrze Wawelskiej.

 

Ksiądz Lombardi wyjaśnił, że papież wybiera czasem jako formę spotkania z przedstawicielami episkopatu właśnie dialog bezpośredni. Podczas tego punktu programu nie będzie ani publicznego papieskiego przemówienia, ani transmisji - dodał.

 

Franciszek już wcześniej - jak zauważył rzecznik Watykanu - rozmawiał z biskupami z kilku krajów w takiej formie.

 

Podczas briefingu w watykańskim biurze prasowym ksiądz Lombardi podkreślił, że 15. zagraniczna podróż papieża ma dwa wymiary: jeden związany z uroczystościami Światowych Dni Młodzieży, a drugi - z Polską i jej historią. Rzecznik przypomniał, że Franciszek nigdy wcześniej w Polsce nie był.

 

Ksiądz Lombardi, mówiąc o wizycie na terenie hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz, położył nacisk na to, że Franciszek już wcześniej zapowiedział, iż przebiegnie ona w milczeniu. Papież nie zabierze tam głosu w przeciwieństwie do swych poprzedników Jana Pawła II i Benedykta XVI - zauważył.

 

To będzie wizyta modlitwy i łez - stwierdził, przywołując słowa papieża z czerwca. Zapowiedział również, że papież będzie modlił się w celi świętego Maksymiliana Kolbe. Jak odnotował rzecznik, papież będzie w tym miejscu w 75. rocznicę skazania tego świętego na śmierć.

 

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej odnotował, że w najważniejszych punktach wizyty Franciszka udział weźmie prezydent Andrzej Duda. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook