Jasna Góra: nowenna przed pielgrzymką papieża

(fot. PAP/Waldemar Deska)

Na Jasnej Górze rozpoczyna się dziś nowenna nocnych czuwań modlitewnych w intencji podróży apostolskiej Franciszka do Polski. To duchowy dar częstochowskich wiernych i jasnogórskich pielgrzymów dla Ojca św. Każde czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończy Eucharystią o północy w Kaplicy Matki Bożej. Nowenna zakończy się we wtorek 26 lipca.

 

- Modlitewne czuwanie jest ważnym elementem naszego duchowego przygotowania do spotkania z Ojcem Świętym. Chcemy tą modlitwą czuwań nocnych objąć wszystkie intencje papieża. To co będzie miało miejsce w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, i to co będzie się działo na Jasnej Górze i we wszystkich innych miejscach, które papież nawiedzi - powiedział jasnogórski przeor.

Każde czuwanie zainauguruje Apel Jasnogórski o 21.00. Następnie za przebieg spotkania odpowiadać będą różne wspólnoty zakonne. O północy zaplanowano Mszę św. w intencjach Ojca Świętego oraz duchowych owoców spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem.

- Mamy nadzieję, że Ojciec Święty zechce ten dar przyjąć i będzie on owocny nie tylko dla papieża, ale także dla nas, którzy oczekujemy na spotkanie z namiestnikiem Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w tych czuwaniach i zapraszamy - powiedział o. Marian Waligóra.

Modlitwa nowennowa będzie transmitowana każdego dnia na antenie Radia Jasna Góra.

Nowennę przed przyjazdem do Polski papieża Franciszka każdego dnia poprowadzą siostry zakonne z różnych częstochowskich wspólnot. Modlitwa nocnych czuwań przed papieską pielgrzymką ma już swoją tradycję. Taką modlitwą otaczane były wszystkie podróże apostolskie Jana Pawła II podczas jego pontyfikatu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook