Matt Maher - światowej sławy muzyk w Krakowie

(fot. youtube.com)

Jednym z gości specjalnych w tygodniu ŚDM w Krakowie będzie światowa gwiazda muzyki chrześcijańskiej Matt Maher. 41-letni muzyk, kompozytor i ewangelizator, który w Rio de Janeiro, stojąc na scenie z papieżem Franciszkiem, śpiewał dla 3 milionów młodych, zagra i zaśpiewa podczas adoracji w bazylice mariackiej.


Ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy artysta wystąpi w Krakowie 28 lipca po godzinie 22.00 w bazylice mariackiej, w tygodniu ŚDM.

 

Matt Maher wydał dotąd 8 solowych płyt. Kilka z nich osiągnęło wysoką pozycję na chrześcijańskich listach najlepiej sprzedających się albumów w USA. Maher otrzymał w 2015 prestiżową nagrodę Dove Awards amerykańskiej organizacji Gospel Music Association w kategorii najlepszego kompozytora chrześcijańskiego.


Urodził się w Nowej Fundlandii w Kanadzie. W czasach studiów muzycznych przeniósł się do USA i obecnie mieszka w Nashville, w stanie Tennessee.

 

W 2008 roku podczas wizyty Benedykta XVI w USA Maher prowadził spotkanie młodzieży w seminarium św. Józefa w Yonkers w archidiecezji nowojorskiej. 5 lat później podczas ŚDM w Rio zaśpiewał dla 3 mln młodych ludzi i papieża Franciszka utwór "Lord, I Need You".

 

Artysta chętnie pisze utwory dla innych artystów chrześcijańskich - m.in. Chrisa Tomlina, Hillsong United, Needtobreathe, Jona Foremana z Switchfoot. W 2014 roku jego utwór "Because He Lives (Amen)" dotarł do 3. miejsca Billboard Hot Christian Songs w USA.

 

We wtorek 26 lipca w bazylice mariackiej wieczorną modlitwę wspólnoty Youth Arise International poprowadzi Daniel Ange, francuski duchowny i pisarz, autor m.in. "Zranionego Pasterza", założyciel szkoły modlitwy Młodość-Światło (fr. Jeunesse Lumiere). W czwartek wieczorem, 28 lipca, modlitwę poprowadzi Curtis Martin, amerykański mówca, pisarz, założyciel studenckiej katolickiej organizacji FOCUS-The Fellowship of Catholic University Students, która działa już przy 100 ośrodkach akademickich.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook