Watykan: nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

(fot. michelangeloop / shutterstock.com)

Nie ma żadnego konkretnego alarmu ani dowodów na pojawienie się zagrożeń dla Watykanu - poinformowały w piątek źródła watykańskie po czwartkowym zamachu w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. Obowiązujące nadzwyczajne środki bezpieczeństwa pozostają bez zmian.

 
Przypomniano, że nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, wprowadzone w związku z napływem wiernych z okazji Roku Świętego, pozostają w Watykanie na niezmienionym podwyższonym poziomie.
 
Źródła za Spiżową Bramą, cytowane przez włoską agencję prasową ANSA, podkreślają, że kolejny atak we Francji budzi poważne zaniepokojenie i przerażenie. Zapewniono, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo Watykanu, system dodatkowej ochrony utrzymuje się od dłuższego czasu.
 
Dodatkowe kontrole i patrole wprowadzone zostały najpierw po zamachach w Paryżu z 13 listopada 2015 roku i śmierci 130 osób, a potem wraz z inauguracją Roku Miłosierdzia 8 grudnia.
 
Jednocześnie w Watykanie poinformowano, że służbę rozpoczęło 25 kolejnych żandarmów, którzy przeszli długie szkolenie. Żandarmeria watykańska, ochraniająca terytorium Watykanu, liczy około 150 funkcjonariuszy. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?