Abp Wiktor Skworc po zamachu w Nicei

(fot. youtube.com)

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wystosował kondolencje na ręce bp Andre Marceau po tragicznym w skutkach zamachu w Nicei.

 
- Nasze modlitwy towarzyszą rodzinom tych wszystkich, którzy stracili życie albo zostali ranni jak również temu, który dokonał tego strasznego zamachu - czytamy w liści. Do archidiecezji katowickiej przyjeżdża młodzież z południa Francji w ramach Dni w Diecezji poprzedzających obchody centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 
Metropolita katowicki zapewnia w nich o swojej bliskości i o solidarności Kościoła w Polsce, szczególnie wiernych archidiecezji katowickiej.
 
- Niech obietnica Jezusa Chrystusa wyrażona w słowach: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki (J 11,25-26) wznieci w naszych sercach nadzieje Bożego miłosierdzia i życia w pokoju - pisze abp Skworc.
 
Obecnie w diecezji Nicea posługuje 5 kapłanów z archidiecezji katowickiej. W ubiegłym roku metropolita katowicki był zaproszony na Mszę św. Krzyżma do nicejskiej katedry. Z kolei do archidiecezji katowickiej przyjeżdża młodzież z południa Francji w ramach Dni w Diecezji poprzedzających obchody centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 
 
W Katowicach będzie również gościł bp Marceau. Przyjedzie jednak do Polski nieco później, ponieważ chce uczestniczyć w uroczystościach żałobnych za swoich diecezjan, które będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?