S. Chmielewska o historii z Owsiakiem: "K***a, to wy nie macie pampersów?!?"

(fot. wikimedia commons / fb.com/wosp)

Ależ to jest historia! Dobrze jest ją sobie przypominać. A najlepiej, żeby poznali ją wszyscy krytycy.

 

Siostra Małgorzata Chmielewska była gościem Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock. W trakcie spotkania z uczestnikami festiwalu mówiła o miłości, porzuconych dzieciach, bezdomności, ludzkich tragediach. - Zajmuję się cerowaniem świata. Żyję z ludźmi, których los zepchnął na margines, którzy źle wybrali, z bezdomnymi. Czasem ci ludzie po prostu gorzej się urodzili. Przyszli na świat w rodzinie alkoholików - mówiła woodstockowiczom.

 

 

Zakonnica mówiła też o wykluczeniu społecznym. - To poczucie bycia gorszym, bez poczucia własnej wartości, brak posiadania czegoś, co się danej osobie należy. Można być wykluczonym nawet w klasie - mówiła siostra Chmielewska. I przytoczyła opowieść o dziewczynce z jednej z polskich szkół, która jako jedyna w klasie nie miała laptopa. - Czuła się wykluczona. I miała do tego prawo - mówi M. Chmielewska. 


Siostra od biedaków opowiedziała też historię, gdy w jednym z ośrodków dla ciężko chorych i opuszczonych pacjentów zabrakło pampersów. - Przy jednym ze spotkań z Jurkiem Owsiakiem opowiedziałam mu o tym. Chwilę pomyślał i zapytał: "K**wa, to wy nie macie pampersów?!". Po jakimś czasie przyjechał do nas tir, wypełniony pampersami. Tak rodzi się dobro - mówiła.

 

!!!

 

 

Siostra poruszyła też temat uchodźców. - Nie jestem dumna z postawy Polaków, z postawy dużej części katolików w tej kwestii. Przecież Chrystus był uchodźcą. Matka Boska musiała z nim uciekać do Egiptu zaraz po tym, jak go urodziła - mówiła. 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.32

Liczba głosów:

249

 

 

Komentarze użytkowników (71)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mrowkojad71 23:02:07 | 2018-01-24
uwielbiam  podziwiam siostrę Małgorzatę, to sól tej ziemi. natomiast jeśli  chodzi o porównanie Pana Jezusa do uchodźców dzisiejszych to jest to porównanie niefortunne bo Pan Jezus nie gwałcił, nie bił, nie kradł, nie rozjeżdzał tłumów ciężarówkami- wiem nie było ciężarówek ale jakby były to Pan Jezus tego by nie zrobił. Widzimy co uchodźcy- muzułmanie robią na zachodzie i w krajach skandynawskich. W Polsce jest miejsce na uchodźców którzy wierzą w Jezusa Chrystusa. A inni niech zostaną u siebie lub idą do innych krajów muzułmańskich

Oceń 9 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

puella 21:22:50 | 2017-01-16
Deon.... Język jak z portalu plotkarskiego, szerzenie obrazu wykrzywionej rzeczywistości.... Brukowiec zwykły, ot co.

Oceń 88 34 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

filotea1 12:01:36 | 2017-01-15
Trzeba pomagać, ale trzeba też wszystko nazywać po imieniu. Zło często próbuje działac pod płaszczykiem dobra, bo wtedy większe żniwo zbiera.  Jak się odrzuci zasady, to potem tylko Sodoma i Gomora. Swiat to przerabiał wiele razy, na szczęśćie nad wszystkim czuwa Bóg i to daje pokój serca. Sprawiedliwy żyje z wiary i nadziei. 

Oceń 75 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mariankolaczynski 19:17:43 | 2017-01-14
Można być ulubieńcem mediów unikając takich tematów jak aborcja, homoseksualizm i pomijać niektóre przykazania Dekalogu, ale czy o to chodzi. Można przy tym pięknie mówić o wielu innych prawdziwych problemach.Jednak zawsze jest to droga na manowce!

Oceń 74 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

godas108 01:10:40 | 2016-07-25
wielkie serce ale maly rozum. zeby pomagac uchodzcom trzeba w pierwszym rzedzie nie dac sie zaszlachtowac "uchodzcom".

Oceń 177 69 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zdzislaw100 22:21:35 | 2016-07-16
czytam i co podziwiam te Siostre wprawia mnie w zadume,refleksje jak to sie dzieje ze wsrod nas sa tacy wielcy ludzie o ogromnym sercu  utkanym z samych nici Milosci,Cierpliwosci ,Zrozumienia drugiego czlowieka,pokory ogromnej .Jednak nasi powazni dziennikarze roznej masci pisarczyki zamiast pokazywania nam wzorce godne uwagi, mobilzacji do czynienia i bycia leprzym nie zajakna sie ze ktos taki istnieje, natomiast podaja nam po tysiac razy wypowiedzi przyklady jakis karjerowiczow szubrawcow ,oszustow co mowia ze zrobia to a jak wygraja tyo robia co innego, ciagle slyszymy takiego kaczynskiego,dziwisza,szydlo,dude i cala plejade karjerowiczow  ktorzy patrza jak naszym kosztem sie dobrze bawic i jak nas podzielic , wiec moi drodzy wszelkiej masci redaktorzy, zurnalisci jestescie tacy sami jak oni bo ich w ten sposob wspieracie

Oceń 30 78 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Aa 18:53:44 | 2016-07-16
Takie osoby, jak s. Chmielewska, trzymają mnie jeszcze w KK. Osoby, które naprawdę niosą Chrystusa potrzebującym. Taka postawa ewangelizuje bardziej, niż nic nie mówiące „odezwy” Episkopatu w stylu „Otwórzcie serca na Chrystusa”, lub bicie po głowie różańcem  reportera zdającego relację z modlitewnej podobno demonstracji, nie mówiąc o żenujących zachowaniach podobno „ w obronie krzyża” pod Pałacem Prezydenckim. Postawa siostry jakże inna od postawy „prawdziwego Polaka- katolika” . I pewnie dlatego wzbudzająca tyle niechęci.

Oceń 52 158 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 01:14:04 | 2016-07-15
"Jak czytaym słowa krytyki, to sie zastanawiam, czy krytykujący mieliby odwage wejsć na scenę i powiedzieć kilka zdań o swej wierze. Tam, na tym festiwalu."

Znam takich co mówili tam o swojej wierze nie tylko nie mając osobistego poparcia od Jerzego Owsiaka, tak jak s.Chmielewska, ale mimo jego wyraźnego sprzeciwu, że są na festiwalu i ewangelizują.

Co nie znaczy, że będę krytykował obecność s.Chmielewskiej na festiwalu. To tak jakbym krytykował jakiegoś księdza, że odważył się odprawić Msze Św. dla członków ONR i pisał w tej sprawie listy protestacyjne.

Oceń 81 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kaleam 21:08:40 | 2016-07-14
A pytał ktoś, kim są osoby które przyszły na spotkanie, te widoczne na zdjęciu? Bo jak patrzę na audytorium to wygląda na młodzież z elitarnych liceów zapewne udzielająca się na codzień w wolontariacie. To nie jest żaden wykluczony margines społeczny.

Oceń 88 34 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

demokracja.net 19:56:53 | 2016-07-14
Jak to jest , że na to aby odbyły się ŚDM, biskupi zorganizowali kilkanaście kwest w całej Polsce , ale ani jednej kwesty na Woodstock  ? 
Jakie konkretnie kwoty na Woodstock wpłacili poszczególni sponsorzy ?
Dlaczego bogaci oligarchowie sponsorują Woodstock  a niedumna  „duża części katolików” ciuła na ŚDM ? 
Rozumiem, że Jurek, Leszek, Aleksander lub inni Sponsorzy,  to super ludzie, bo kupili tira  pieluch, podarowali auto albo pralkę dla schroniska dla bezdomnych.  Czy jednak zarabiają oni wszyscy na emigracji , przywożą pieniądze do Polski i rozdają biednym ludziom ;-), a teraz walczą o demokrację z PIS  ,między innymi na Woodstock , aby nie wyszło na jaw na czym tak dobrze zarabiają ?

Oceń 202 87 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook