Niedoszły zabójca papieża: chcę zostać księdzem

(fot. Rome Reports / youtube.com)

W wywiadzie udzielonym włoskiej telewizji, Mehmet Alì Ağca, który przeprowadził zamach na Jana Pawła II, stwierdził, że chciałby zostać katolickim księdzem.

 

- Tutaj w Turcji żyję jako emeryt, który traci swój czas. Więc chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem - powiedział Ağca.

 

- Po tym jak Jan Paweł II odwiedził mnie w więzieniu, myślałem o tym i studiowałem Ewangelię bardzo długo. Teraz znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiać Msze, jeśli tylko [Franciszek] będzie mnie chciał - dodał Ağca.

 

Mężczyzna stwierdził również, że chętnie wybrałby się z papieżem Franciszkiem do Fatimy w maju 2017. Wówczas będą miały tam miejsce uroczystości z okazji setnej rocznicy objawień maryjnych.

 

Mehmet Alì Ağca strzelił do papieża Jana Pawła II i niemal go zabił na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Papież Polak nie miał wątpliwości, że to właśnie Maryi zawdzięcza ocalenie.

 

58-letni Ağca wielokrotnie zaskakiwał różnymi stwierdzeniami. W 2010 roku stwierdził np. że "jest wiekuistym Chrystusem" , zaś o papieżu Franciszku wyraził się mało pochlebnie, uznając go za "największego wroga Allaha" oraz że "jego życie nie jest warte nawet 5 lirów".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kaleam 18:24:35 | 2016-07-14
Wypowiedzi Ali Agcy i fakt, że przesiedział 30 lat w więzieniu każą się zastanowić jak przebiega resocjalizacja w przypadku osób odbywających tak długie wyroki. 30 lat to kupa czasu, człowiek przebywający w zamknięciu przez tak długi okres czasu, jest bardziej narażony na zapadnięcie na chorobę psychiczną.

Oceń 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 12:26:03 | 2016-07-14
Autentyczne przemiany duchowe dokonują się w sumieniachi dyskretnie  i w ciszy. Nie służy im szum medialny.

Oceń 30 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 12:17:40 | 2016-07-14
Czy  nie ma już żadnych innych ciekawych i pożytecznych informacji? Tylko takie brednie "psychola" Agcy? To dobre dla tabloidów" a nie wydawałoby się poważny, katolicki portal. Ręce opadają. 

Oceń 39 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook