Litwa: zwierzchnicy wspólnot popierają obronę życia

(fot. shutterstock.com)

Zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich na Litwie przyjęli z zadowoleniem ustawę o prokreacji wspomaganej, uchwaloną 28 czerwca przez tamtejszy parlament. Nakłada ona poważne ograniczenia na tworzenie i użycie zarodków ludzkich w celach rozrodczych.


Nowe prawo "ogranicza manipulację ludzkim embrionem, jest zatem najwłaściwszym politycznym sposobem ochrony życia człowieka" - czytamy w ekumenicznym oświadczeniu, które podpisali: przewodniczący episkopatu abp Gintaras Grušas, prawosławny arcybiskup wileński Innocenty i biskup Kościoła luterańskiego w tym kraju Mindaugas Sabutis.

 

Podkreślili oni, że brak szacunku dla życia ludzi, także nienarodzonych, jest sprzeczny z chrześcijaństwem. Przypomnieli, że według Pisma Świętego ludzkie życie jest nienaruszalne. Tym, którzy uważają, że nowej ustawy, jako zbyt restrykcyjnej, prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė nie powinna podpisywać, zwrócili uwagę, że "tworzenie nieograniczonej liczby embrionów jest niezgodne z poszanowaniem życia człowieka". Dotyczy to też ich zamrażania, niszczenia czy selekcji.

 

Tak samo "dawanie albo sprzedaż gamet łamałyby integralność małżeństwa oraz prawo dziecka do tego, by poznać własnych rodziców biologicznych i być przez nich wychowywanym" - napisali zwierzchnicy trzech Kościołów chrześcijańskich na Litwie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook