Kard. Nichols gratuluje "stalowej" Theresie May

(fot. PAP / EPA / WILL OLIVER)

Arcybiskup Westminster, kard. Vincent Nichols gratuluje Theresie May, nowej premier Wielkiej Brytanii. 

 
W okolicznościowym przesłaniu przewodniczący Konferencji Biskupów Anglii i Walii z uznaniem napisał o jej "żelaznej determinacji", uczciwości i poczuciu sprawiedliwości. Dotychczasowa minister spraw wewnętrznych obejmuje dzisiaj po Davidzie Cameronie stanowisko szefa rządu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i przeprowadza się na londyńską Downing Street 10.
 
Kard. Nichols zapewnia liderkę partii torysów o modlitwie katolików w jej intencji i wyraża radość z możliwości współpracy na rzecz dobra wspólnego. Kardynał w swoim nie wspomina nic o Brexicie i referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. 
 
Kard. Nichols i May znają się od dawna. Mieli okazję często współpracować przede wszystkim przy projektach dotyczących zwalczania handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa. Kardynał wspomniał, że pani May brała udział w pierwszym posiedzeniu tzw. " Santa-Marta-group" w 2014 r. Grupa przedstawicieli ponad 20 krajów świata powstała z inicjatywy papieża Franciszka i zajmuje się koordynacją działań zajmujących się walką z handlem ludźmi. 
 
59-letnia Theresa May jest córką pastora i określa się jako praktykująca chrześcijanka.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook