Pakistan: chrześcijanin oskarżony o bluźnierstwo

(fot. shutterstock.com)

Pakistańska policja poszukuje chrześcijanina oskarżanego o bluźnierstwo - poinformowały we wtorek służby bezpieczeństwa. Mężczyzna został zadenuncjowany przez swojego muzułmańskiego przyjaciela, który uznał jeden z jego wierszy za obrazę islamu.

 

Do zdarzenia doszło w prowincji Pendżab na wschodzie kraju.

 

Przedstawiciel lokalnej policji Mohammad Asim poinformował, że poszukiwany to Nadim Masihm. Według relacji służb bezpieczeństwa poszukiwany wysłał przyjacielowi za pośrednictwem aplikacji WhatsApp wiersz, który został zinterpretowany jako obraza islamu. Asim dodał, że w związku z tym wydarzeniem zabezpieczono lokalny kościół w obawie przed atakami wzburzonych muzułmanów.

 

Według pakistańskiego prawa oskarżonym o bluźnierstwo grozi nawet kara śmierci. Agencja Associated Press zwraca uwagę, że tego typu zarzuty są często wykorzystywane do załatwiania prywatnych porachunków i ataków na mniejszości zamieszkujące ten kraj. W 2015 roku grupa muzułmanów zabiła dwie osoby, a następnie spaliła ich ciała w związku z oskarżeniami o sprofanowanie świętej księgi islamu - Koranu. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook