Bp Libera: niedziela powinna być dniem dla Boga i rodziny

(fot. TvOdnowa / youtube.com)

Niedziela powinna być dniem przeznaczonym dla Boga i rodziny - napisał biskup płocki Piotr Libera w komunikacie, który jest dziś czytany w diecezji płockiej podczas niedzielnych Mszy świętych.

 

Hierarcha zachęca wiernych do poparcia inicjatywy ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.


Bp Libera przypomina diecezjanom, że z inicjatywy ludzi świeckich zarejestrowano w Sejmie Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania tego komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców.

 

"Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne" - zaznacza hierarcha.

 

Zwraca się do wiernych z prośbą o wsparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza w zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy, która przywraca niedzielę wolną od pracy zarobkowej  "by stała się czasem odpoczynku i odrodzenia więzi rodzinnych i społecznych - dniem przeznaczonym dla Boga i dla rodziny".

 

Komunikat biskupa płockiego jest dziś czytany w kościołach diecezji podczas niedzielnych Mszy św.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrpolmanski 12:29:25 | 2016-07-10
A co w niedzielę z "resortowymi dziećmi" i wyznawcami polskiej kultury opartej o "lewacką politykę multi-kulti" , których bp Libera był łaskaw obrazić z okazji 40 rocznicy pięknej karty w naszej powojennej historii.

Ks. Biskupie proszę głosic częściej słowo Boże, a nie własne. Prosze brać przykład z Franciszka, by głosić radość Ewangelii każdemu człowiekowi, który jest drogą kościoła.

Proszę też pamietać, że Polska nie jest państwem wyznaniowym.     Mało tego, po obecnej sakralizacji władzy przyspieszony proces sekularyzacji jest nieunikniony.  W ostatnich 10 latach odeszło od kościoła ponad 2 mln wiernych, dzięki takim politycznym kazaniom jakie biskup i inni hierarchowie i księża głoszą. 

Oceń 2 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?