Bp Ayuso: terroryści zmanipulowali islam

(fot. shutterstock.com)

Mianem raka określił Państwo Islamskie sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego bp Miguel Ángel Ayuso. Wziął on udział w 69. Tygodniu Misjologicznym w hiszpańskim mieście Burgos.


- Podczas moich kontaktów muzułmanami widzę ich wielki niepokój, słyszę wręcz skargę na tego raka, który pojawił się na świecie. Terroryści zmanipulowali religię islamską - stwierdził hierarcha w rozmowie z Europa Press.

 

Dodał, że islamski terroryzm jest zjawiskiem tak poważnym, iż rozwiązania cząstkowe tu nie wystarczą, potrzebne są zaś radykalne, zakładające współpracę we wszystkich dziedzinach: politycznej, stanowieniu prawa, finansowej, a także etycznej w potępieniu tej przemocy.

 

Przestrzegł jednocześnie przed szerzeniem zniechęcenia i lęku, które są "największym wrogiem dialogu międzyreligijnego".

 

Przypomniał, że Stolica Apostolska potępia wszelką przemoc i proponuje wspólnocie międzynarodowej "wprowadzenie przepisów prawa międzynarodowego, mających na celu przeciwdziałanie terroryzmowi".

 

Uproszczeniem nazwał pogląd, że po tym, co zrobili terroryści nie ma sensu prowadzić dialogu z islamem. - Co więc mamy robić? Prowadzić wojnę? - retorycznie pytał bp Ayuso. Wskazał, że wyjściem nie jest przemoc, lecz poszukiwanie sposobów proponowania "szacunku, przyjaźni i współpracy". Właśnie temu służy prowadzenie dialogu przy jednoczesnym stanowczym potępieniu przemocy.

 

Odnosząc się do pytania o to, czy należy dziś prowadzić działalność misyjną, czy też raczej dialog z innymi religiami, bp Ayudo stwierdził zdecydowanie: "Nie jedno lub drugie, tylko obydwa".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

nickname 16:10:52 | 2016-07-06
Zmanipulowany, to został bp Miguel Ángel Ayuso, i teraz manipuluje nami.

Czy powinniśmy wrzucać wszystkich muzułmanów do jednego worka
https://www.youtube.com/watch?v=io9TGcEgnPg

I teraz bp Miguel Ángel Ayuso bije pianę, że np. "Stolica Apostolska potępia wszelką przemoc i proponuje wspólnocie międzynarodowej "wprowadzenie przepisów prawa międzynarodowego, mających na celu przeciwdziałanie terroryzmowi"", albo: "że wyjściem nie jest przemoc, lecz poszukiwanie sposobów proponowania "szacunku, przyjaźni i współpracy"".

Islamu nie da się zreformować
https://www.youtube.com/watch?v=-BisEjknhbA

Ile to już lat nieskutecznej akomodacji islamu w kulturze zachodu i walki z islamskim terroryzmem ? Doprawdy wiara tego biskupa w skuteczność jakiegoś zapisu w prawie międzynarodowym w swej skrajnej naiwności poraża.

I pewnie biedaczyna nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że mówiąc takie głupoty, sam stosuje dżihad języka, a ci którzy głupoty te wypisują - dżihad pióra.

Pokojowy islam, pokojowi muzułmanie
https://www.youtube.com/watch?v=UBsLR772p0w

Oceń 7 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?