Episkopaty Europy dyskutują o kryzysie uchodźców

(fot. shutterstock.com)

Problematyka uchodźców będzie głównym tematem okresowego spotkania sekretarzy generalnych Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE).

 

Konferencja pod hasłem "Solidarność jako konkretny wymiar miłosierdzia" odbędzie się w dniach 30 czerwca - 4 lipca w Berlinie.

 

Obok kryzysu uchodźców i jego konsekwencji w programie znajdą się też wystąpienia przedstawicieli episkopatów członkowskich dotyczące spojrzenia Kościoła na rodziny w konsekwencji papieskiej adhortacji postsynodalnej "Amoris laetitia" oraz współpraca między krajowymi Konferencjami Biskupów.

 

Gościem obrad CCEE będzie minister spraw wewnętrznych Niemiec, Thomas de Maiziere. Spodziewana jest także obecność przewodniczącego Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinharda Marxa oraz arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha.

 

Rada Konferencji Biskupów Europy powstała w 1971 i obecnie skupia 39 episkopatów krajowych z całego kontynentu, reprezentowane przez swych przewodniczących. Są nich episkopaty 33 krajów oraz arcybiskupi Luksemburga i Monako, maronicki arcybiskup Cypru, a także biskupi z Mołdawii, Estonii i Mukaczewa (Ukraina). Na czele organizacji stoi od 2006 kard. Péter Erdő z Węgier a dwoma jego zastępcami są kard. Angelo Bagnasco z Włoch i abp Angelo Massafra z Albanii. Sekretarzem generalnym CCEE jest ks. Duarte da Cyunha z Portugalii. Siedzibą sekretariatu generalnego Rady jest Sankt Gallen w Szwajcarii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook