Nigeria: porywacze zamordowali księdza

(fot. shutterstock.com)

W Nigerii znaleziono zwłoki ks. Johna Adeyi, wikariusza generalnego południowonigeryjskiej diecezji Otukpo. 

 
Porwała go pod koniec kwietnia grupa uzbrojonych mężczyzn, gdy wracał po Mszy św. w jednej z podlegających mu wiosek. Porywacze - prawdopodobnie ekstremiści islamscy - zażądali za jego zwolnienie okupu w wysokości 10 mln nair (ok. 200 tys. zł).
 
Choć Kościół zapłacił ten wysoki okup, kapłan nie odzyskał wolności. Jest on piątym duchownym, zamordowanym w tym roku a drugim w Afryce.
 
Porwania są prawdziwą plagą w Nigerii. Najbardziej znanym ich przypadkiem było uprowadzenie przez islamskich fundamentalistów z Boko Haram ponad 200 uczennic z nigeryjskiego miasta Chibok. W połowie kwietnia minęły dwa lata od tamtego zdarzenia, a większość dziewcząt nadal pozostaje w rękach porywaczy.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 00:34:12 | 2016-06-24
Zgadzam się z Deonem i z papieżem Franciszkiem, trzeba więcej przyjmować do Polski i Europy islamistów. Samochody stoją przed budynkiem, gdzie znajduje się serwer tzw.Towarzystwa Chrystusowego
i jest jakoś nudno, a tak mielibyśmy co rusz jakiś fajerwerk. W ten sposób moglibyśmy jak twierdzi papież poznać obcą kulturę, i  pomóc bliźnim.

Oceń 2 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?