Bp Mazur: dawajcie świadectwo o miłości Boga

(fot. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy OW / youtube.com)

Doświadczając Miłości Boga, dawajcie o niej świadectwo - zaapelował bp Jerzy Mazur w trakcie Wakacyjnego Zjazdu Misjonarzy, który odbywa się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

 

W trakcie uroczystej Mszy św. świętowano jubileusze misyjne, kapłańskie i zakonne.

 

W homilii bp Mazur podkreślił, że powołanie misyjne jest wyrazem miłości Boga, który pragnie zbawienia wszystkich ludzi. - Pan powierza w wasze ręce życie drugiego człowieka, dlatego tak ważne jest najpierw utkwienie swojego wzroku w miłosierdziu Boga, by zafascynować się miłosiernym obliczem Ojca i zanieść go braciom - powiedział.

 

Zwrócił uwagę, że skuteczność apostolskiego posługiwania jest ściśle związana z życiem w jedności z Jezusem. - Tajemnica pełnienia woli Bożej, przynoszenia owoców w pracy misyjnej tkwi w trwaniu w komunii z Bogiem, w upodobnieniu się do Chrystusa. To właśnie relacja z Nim uchroni was od duchowości światowej, która psuje, a także od wszystkich kompromisów i małostkowości - przekonywał bp Mazur.

 

Przestrzegł również misjonarzy przed koncentracją na sobie, ponieważ jak stwierdził - owocuje ona tym, co nazywamy wypaleniem. - Rodzi się ono, gdy zaczynamy myśleć zbyt mocno o sobie, gdy realizujemy swoje egoistyczne plany, gdy przestajemy być pasterzami owiec - zwrócił uwagę bp Mazur. Podkreślił jednocześnie, że tylko ten kapłan, siostra zakonna czy osoba świecka wytrwają w posłannictwie do końca, którzy trwają we wspólnocie i którzy mają świadomość, że Bóg jest przy nich i że są potrzebni.

 

W Wakacyjnym Zjeździe Misjonarzy odbywającym się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w tym roku bierze udział ok 100 misjonarzy - kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych oraz osób świeckich pracują w 98 krajach świata.

 

W ciągu trzech dni misjonarze poznają aktualną sytuację Kościoła w Polsce. Spotkali się już przewodniczącym Komisji Misyjnej KEP bp. Jerzym Mazurem oraz przedstawicielami Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Poznali również zakres działania wszystkich agend Komisji Misyjnej i aktualne możliwości pomocy, łącznie z tym jak powinni się zachować się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach. Na temat współczesnych wyzwań rodziny w świetle Adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia opowiadał im Abp Henryk Hoser.

 

W tym roku specjalnym tematem poruszonym w czasie zjazdu będzie kwestia świeckich misjonarzy. Konferencja o. prof. Jarosława Różańskiego OMI "Świeccy a misje - wyzwania i szanse posługi świeckich na misjach" będzie wstępem przed szeroką dyskusją w gronie misyjnym nad miejscem i przestrzenią działania świeckich misjonarzy. - Poznanie zdań misjonarzy i ich dotychczasowych doświadczeń na tym polu oraz potrzeb będzie okazją do głębszej refleksji nad statusem misjonarzy świeckich i możliwościami jego prawnego uregulowania - powiedział sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Delegat ds. Misjonarzy, o. dr Kazimierz Szymczycha SVD.

 

Konferencje ascetyczne głosi w tym roku misjonarzom ks. Jarosław Rodzik SAC.

 

Wakacyjny Zjazd Misjonarzy organizuje Komisja Misyjna KEP.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?