Bp Libera: nie zagłuszajmy w sobie głosu Boga

(fot. TvOdnowa / youtube.com)

Do tego, aby nie zagłuszać w sobie głosu Boga, wzywającego do oddania się na Jego służbę, wzywał bp Piotr Libera w Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie w diecezji płockiej. Przewodniczył tam Mszy św. z okazji odbywających się Dni św. Antoniego, które potrwają do 19 czerwca.

 

W homilii bp Libera stwierdził, że wszyscy uczniowie Jezusa, wszyscy chrześcijanie zobowiązani są być apostołami Jezusowej Ewangelii: "Szczególne miejsce i rola przypada świadkom urzędowym - tym, których Jezus wybiera i posyła, aby kontynuowali Jego dzieło, głosząc Dobrą Nowinę i sprawując sakramenty święte. Jezus od samego początku wybierał i wzywał ludzi do swojej służby. Robił to przez wszystkie wieki istnienia Kościoła" - głosił hierarcha.

 

Zaakcentował, że jednym z wybranych przez Boga był św. Antoni, który głosił ludziom "prawdę Ewangelii". Pan go namaścił i posłał: "Święty Antoni, to przykład właściwie odczytanego i pięknie wypełnionego powołania. Usłyszał w swoim sercu głos Jezusa i poszedł za Nim, stając się nadzwyczaj skutecznym apostołem Bożej prawdy" - podkreślił biskup płocki.

 

Pasterz Kościoła płockiego ubolewał, że coraz mniej osób "słyszy głos Pana". Zastanawiał się, czemu tak się dzieje, skoro Jezus "wciąż wybiera i wzywa do służby w kapłaństwie", tak samo, jak czynił to przez ostatnie dwa tysiące lat.

 

"Czemu więc coraz głośniej mówi się o kryzysie powołań w polskim Kościele? Być może powodem jest to, że Jezus do swojej służby zaprasza, ale nikogo do niej nie zmusza. Niestety jednak, wielu młodych ludzi zagłusza w sobie Chrystusowy głos, odrzuca Jego zaproszenie, ulega presji otoczenia, które deprecjonuje służbę Bogu w kapłaństwie. Proszę, módlmy się o to, aby Bóg także dzisiaj dawał nam `Antonich` na miarę naszych czasów" - wzywał wiernych.

 

Dodał, aby modlić się o to, by nie zabrakło ludzi, którzy na wzór św. Antoniego znaleźli w sobie odwagę "przyjęcia Chrystusowego zaproszenia do służby w kapłaństwie", by wspierać tych, którzy tę drogę wybierają.

 

Bp Libera przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie w czasie trwających tam dorocznych Dni św. Antoniego. Będące ważną imprezą w diecezji dni, w programie których są m.in. wspólne nabożeństwa i wydarzenia kulturalne, zakończą się 19 czerwca plenerowym widowiskiem historycznym "Ratowo 1920".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook