Chrześcijanie zaopatrują w żywność ubogich muzułmanów

(fot. kafeinkolik / Shutterstock.com)

Od początku Ramadanu - muzułmańskiego miesiąca postu - Kościół syryjsko-prawosławny codziennie zaopatruje rodziny ubogich muzułmanów w Aleppo w żywność na śniadania i wieczorny posiłek iftar spożywany po zachodzie Słońca.

 

Na stronie internetowe ankawa.com zamieszczone są zdjęcia posiłków przygotowywanych przez rodziny chrześcijańskie swoim muzułmańskim sąsiadom. Posiłki są wydawane w pałacu arcybiskupim, sąsiadującym z miejscową katedrą syryjsko-prawosławną.


Według informacji strony kościelnej inicjatywa jest znakiem solidarności z członkami innych wspólnot religijnych w duchu pokojowego współżycia w umęczonym wojną "syryjskim Stalingradzie".

 

Prawosławna eparchia podkreśla w swojej informacji, że wojna inspiruje wielu chrześcijan i muzułmanów do gestów solidarności. Osierocone dzieci muzułmańskie, których domy zostały zburzone, znalazły schronienie w obiektach kościelnych.

 

O tym, że mimo wydarzeń wojennych chrześcijanie w Aleppo są nadal aktywni, świadczy także inny przykład, o którym wspomina wiedeńska fundacja ekumeniczna Pro Oriente. Zakon marystów w swoim klasztorze położonym w centrum Aleppo zorganizował plac zabaw dla dzieci wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie itp. Plac otwarto 5 czerwca we wspomnienie założyciela zakonu, św. Marcelina Champagnata (1789 -1840) w obecności licznych rodzin z dziećmi. Tego samego dnia na kilka dzielnic Aleppo, w tym m.in. na zamieszkany przez ludność ormiańską Maidan, zrzucono bomby.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?