Kard. Tauran: w Ziemi Świętej trwa ludobójstwo chrześcijan

(fot. youtube.com)

Jesteśmy świadkami trwającego w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie ludobójstwa chrześcijan, przy czym szczególnie mocno widać to w Syrii i Iraku.

 

Wskazał na to przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Jean-Louis Tauran na marginesie trwającego w Rzymie sympozjum "Kultury i religie".

 

Podkreślił, że wyznawcy Chrystusa są mordowani, zastraszani, prześladowani, zmuszani do milczenia i wyrzucani ze swych domów. Niszczone są także ich kościoły.

 

"Na terenie, gdzie urodził się Jezus, chrześcijaństwu grozi wymarcie" - podkreślił francuski kardynał kurialny. Jednocześnie przypomniał, że w 1910 roku aż 20 proc. bliskowschodniej społeczności stanowili chrześcijanie, a dziś nie ma ich tam nawet 4 proc. Popierając apel papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie do włoskiego rządu, aby oficjalnie uznał ludobójstwo chrześcijan na Bliskim Wschodzie, watykański hierarcha stwierdził, że jesteśmy świadkami celowych działań zmierzających do wyeliminowania chrześcijaństwa w tym regionie, a to bez wątpienia jest ludobójstwem.

 

Z kolei abp Bruno Forte podkreślił, że świat nie może dłużej milczeć w obliczu dokonywanego barbarzyństwa. Zaznaczył, że trzeba jednoznacznych działań wspólnoty międzynarodowej, która powinna nie tylko jednomyślnie potępić trwającą zagładę, ale też podjąć konkretne kroki, by ją powstrzymać. Mówca wskazał, że powodem tego, iż dramat na Bliskim Wschodzie wciąż trwa, jest zmowa milczenia możnych tego świata, którzy nad pokój stawiają swe interesy polityczne i ekonomiczne.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

nickname 16:14:14 | 2016-06-11
Abp Bruno Forte "wskazał, że powodem tego, iż dramat na Bliskim Wschodzie wciąż trwa, jest zmowa milczenia możnych tego świata, którzy nad pokój stawiają swe interesy polityczne i ekonomiczne".

Możni tego świata nie mają czasu bo uczestniczą w satanistycznych ceremoniach. Rytuał w tunelu św. Gotarda... czyli jak elity wyobrażają sobie podobiznę bóstwa nowego porządku świata ...

Rzecz się tyczy czołowych przywódców europejskich, w tym kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande, premier Włoch Matteo Renzi, premier Liechtensteinu Adrian Hasler i kanclerz Austrii Christian Kern.
http://www.pch24.pl/satanistyczna-ceremonia-podczas-otwarcia-najdluzszego-i-najglebszego-tunelu-k...

A tu zdjęcia:
http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/87224-rytual-w-tunelu-sw-gotarda

Tymczasem Bergoglio porównuje ISIS do apostołów i wzywa Europejki do rozmnażania się z islamistami.

W wywiadzie dla gazety La Croix wyznaje, że Europejki muszą się wiązać z islamskimi imigrantami aby wspomagać spadający przyrost naturalny. I twierdzi, że że co prawda rzeczywiście w definicji islam zakłada podbój za pomocą wojny, ale w podobnym stylu można interpretować Ewangelię św Mateusza,  gdzie jest napisane jak Jezus wysyła swoich uczniów aby nauczali inne narody oraz nauczając konwertowali religijnie na drodze podboju. Tym samym porównał barbarzyńców z ISIS do apostołów Jezusa.
Ten przerażający wywiad jest tu:
http://www.la-croix.com/Religion/Pape/EXCLUSIF-Interview-avec-le-pape-Francois-l-integralite-2016-05-19- 1200761289

Oceń 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook