Franciszek 3 razy pojawi się w Oknie Papieskim

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Pierwszy raz w środę wieczorem a później także we czwartek i piątek przewidywana jest obecność papieża Franciszka w tzw. Oknie Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Domu Arcybiskupów Krakowskich, gdzie będzie mieszkał Ojciec Święty w czasie lipcowej wizyty w Polsce.

 

"To okno zawsze było przygotowane dla papieża Jana Pawła II, a potem dla Benedykta XVI - teraz będzie przygotowane też dla papieża Franciszka" - mówił w czwartek w Sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii kard. Stanisław Dziwisz. "Liczymy na przemówienie, ale zostawimy to spontaniczności Ojca Świętego" - dodał kard. Dziwisz zaznaczając, że nie wiadomo czy papież Franciszek udzieli zebranym pod oknem na Franciszkańskiej 3 tylko błogosławieństwa, czy będzie chciał coś powiedzieć.

 

Ks. Adam Parszywka SDB z Komitetu Organizacyjnego ŚDM zaznacza, że Polacy są przyzwyczajeni do obecności Jana Pawła II w oknie na Franciszkańskiej 3, ale należy pamiętać, że Jan Paweł II w czasie wcześniejszych pielgrzymek "był u siebie, wracał do swojego domu, był wśród swoich".

 

"Myślę, że nie należy się spodziewać aż tak spontanicznych i długich spotkań z papieżem Franciszkiem. Przede wszystkim ze względów językowych. Ale spotkanie po tak intensywnym dniu, o tak późnej porze, na pewno będzie wielkim wyzwaniem - mówił ks. Parszywka. - Raczej należy się nastawić na bardzo krótkie spotkania. A jeśli ich nie będzie, to myślę, że będziemy na tyle wyrozumiali, że zrozumiemy Ojca Świętego, że po tak intensywnym dniu ma prawo odpocząć" - dodawał dyrektor Departamentu Komunikacji.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?