Kard. Dziwisz rozmawiał z papieżem o ŚDM

(fot. episkopat.pl / CC BY-NC-SA 2.0

Kardynał Stanisław Dziwisz poinformował papieża Franciszka o stanie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w dniach 26-31 lipca. O zlocie i wizycie papieża w Polsce mówił w poniedziałek na antenie Radia Watykańskiego.

 
W wywiadzie dla włoskiej redakcji papieskiej rozgłośni kardynał Dziwisz powiedział, że o Dniach Młodzieży rozmawiał z Franciszkiem podczas spotkania w sobotę w Watykanie.
 
- Powiedziałem, że panuje wielki entuzjazm i to nie tylko w Polsce, bo to oczywiście jest zrozumiałe, ale na całym świecie - podkreślił metropolita krakowski, dodając, że przybędą grupy młodzieży ze 194 krajów. Będzie też 930 biskupów - powiedział.
 
- Oczywiście pragną przyjechać do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym, ale myślę, że chcą też przybyć właśnie w Roku Miłosierdzia, gdyż Kraków jest stolicą Bożego Miłosierdzia - zauważył kardynał Dziwisz. Przywołał postaci świętej Faustyny Kowalskiej i świętego Jana Pawła II.
 
Nazywając polskiego papieża "apostołem", kardynał Dziwisz powiedział, że Jan Paweł II zaniósł przesłanie miłosierdzia całemu światu.
 
Wyraził przekonanie, że owocem krakowskich ŚDM z Franciszkiem będzie to, że młodzi ludzie otrzymają orędzie miłosierdzia, które zaniosą następnie całemu światu.
 
Kardynał Dziwisz zapewnił, że w Polsce zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży jest bardzo duże. Zaznaczył, że podobnie jest w innych krajach. Odnotował zwłaszcza to, że do Krakowa przyjedzie bardzo wielu Włochów. W ten sposób odniósł się do zapowiedzi obecności na ŚDM ponad 100 tysięcy osób z Włoch.
 
Zwrócił też uwagę na masowe zainteresowanie wśród Francuzów i Niemców.
 
- Przygotowania są w dobrym punkcie. Jedyna rzecz: musimy modlić się o to, aby pogoda była ładna - powiedział metropolita.
 
Papież Franciszek będzie w Polsce od 27 do 31 lipca. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook