Wyznawcy różnych religii przeciw terroryzmowi

(fot. shutterstock.com)

W stolicy Kazachstanu zakończyła się międzynarodowa konferencja "Religie przeciw terroryzmowi". Wzięli w niej udział przedstawiciele różnych religii i wyznań z ponad 40 krajów. Delegacji katolickiej przewodniczył kard. Jozef Tomko.

 

"Z zadowoleniem odnosimy się do spotkania Papieża Franciszka z Kościoła rzymskokatolickiego i patriarchy moskiewskiego Cyryla, którzy wykazali gotowość zwierzchników religijnych do odłożenia na bok wszystkich różnic i zaangażowania się w dialog w imię pokoju" - czytamy w komunikacie wydanym po zakończeniu konferencji.


Sygnatariusze wzywają do globalnej i wspieranej przez wszystkich zwierzchników religijnych walki z terroryzmem. W kwestiach pokoju podkreślają także bardzo istotne znaczenie niedawnego spotkania w Watykanie Ojca Świętego z Ahmadem al-Tayyebem, wielkim imamem Al-Azhar w Kairze.

 

Pośród 28 punktów deklaracji znajdujemy słowa zdecydowanego potępienia dla wszelkich form terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Podkreśla się szczególnie sytuacje, gdy takie akty podsycane są przesłaniem religijnym, stojąc w sprzeczności z obowiązującym prawem i poszanowaniem wolności.

 

Dokument mówi także o "solidarności z cierpiącymi wspólnotami religijnymi w niektórych częściach świata" oraz o zobowiązaniu do "eliminowania przyczyn terroryzmu takich jak ubóstwo, głód, bezrobocie, niestabilność i konflikty".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?