Watykan nie potwierdza doniesień ws. ŚDM

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Watykan nie potwierdził dotąd doniesień agencji Ansa, która powołując się na nieoficjalne informacje podała, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w 2019 r. Formalnie miejsce następnego spotkania ogłosi papież na zakończenie ŚDM w Polsce.

 

Zgodnie z tradycją kolejne Światowe Dni Młodzieży odbywają się zazwyczaj co trzy lata na różnych kontynentach: po zlocie w Europie następny organizuje się w innej części świata.

 

Jak zauważa Ansa, podczas gdy trwają przygotowania do ŚDM w Polsce, w Watykanie już przystąpiono do prac nad wyborem następnej lokalizacji. Według nieoficjalnych informacji włoskiej agencji prasowej początkowo rozważano możliwość organizacji spotkania na Kubie, ale potem wybór miał paść na Panamę. Taką propozycję według Ansy miał przedstawić papieżowi jego bliski doradca i współpracownik kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu.

 

Ansa twierdzi, że archidiecezja w stolicy Panamy, kierowana przez arcybiskupa Jose Domingo Ulloa Mandietę, już przystąpiła do planowania organizacji tego wydarzenia w 2019 roku.

 

Tymczasem prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez na swym oficjalnym koncie na Twitterze zastrzegł, że nie ma potwierdzenia z Watykanu ani z panamskiego Kościoła katolickiego na temat ewentualnej organizacji ŚDM w jego kraju.

 

"Chociaż dotychczas nie otrzymaliśmy w tej sprawie potwierdzenia z Watykanu ani z panamskiego Kościoła katolickiego, to dla Panamy i Ameryki Środkowej wielkim błogosławieństwem byłby wybór na miejsce Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku" - napisał Varela we wtorek.

 

"Z szacunkiem odnosimy się do watykańskich procedur i czekamy na ogłoszenie miejsca przez Ojca Świętego w lipcu. W każdym razie, powtarzam, że drzwi Panamy są otwarte, by przyjąć tysiące młodych ludzi, którzy przyjechaliby do naszego kraju, jeśli taką decyzję podejmie Watykan" - zapewnił prezydent.

 

Ansa przypomina, że we wrześniu 2014 roku Franciszek spotkał się na audiencji w Watykanie z prezydentem Varelą, a jednym z tematów ich rozmowy była sytuacja młodzieży.

 

ŚDM w Krakowie odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Papież rozpocznie wizytę w Polsce 27 lipca.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook