Kard. Koch: chrześcijanie powinni nawracać

(fot. youtube.com)

Mamy misję, nawracać wszystkich ludzi religii niechrześcijańskich z wyjątkiem judaizmu - powiedział to kard. Kurt Koch podczas konferencji międzyreligijnej na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii.

 

Dotyczy to także dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie, którzy są odpowiedzialni za prześladowanie chrześcijan.

 

Relacjonujący wystąpienie przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan brytyjski portal "Catholic Herald“ zinterpretował jego słowa jako wezwanie do nawracania muzułmanów.

 

"Chociaż jest to z jednej strony całkiem jasne, że można mówić o trzech religiach Abrahamowych, ale nie można zaprzeczyć, że rozumienie Abrahama w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej nie jest takie samo, jak w tradycji muzułmańskiej" - wyjaśniał kard. Koch i dodał: "W tym sensie mamy tylko z judaizmem ten szczególny związek, a którego nie mamy z islamem".

 

Kard. Koch podkreślił, że "chrześcijanie są inaczej związani z judaizmem i dlatego nie mogą prowadzić wobec niego misji gdyż żydowską religię rozumieją jako matkę".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 08:12:33 | 2016-05-25
Judaizm, który odrzucił Chrystusa i na tym zbudował swoją tożsamość, nie jest żadną naszą matką ani bratem. To jest wspólnota które przede wszystkim wymaga nawrócenia.    

Oceń 7 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook