Kraków: wieczór uwielbienia na Rynku Głównym

(fot. shutterstock.com)

Już jutro, 25 maja, na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się wieczór uwielbienia pt. "Jak Chleb - Moc Modlitwy". "Jesteś głodny, spragniony nowej jakości i ciągle czegoś szukasz w życiu? Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć na naszym wydarzeniu!" - zachęcają do udziału organizatorzy.

 

Koncert "Jak Chleb - Moc Modlitwy" będzie niepowtarzalnym wydarzeniem muzycznym otwartym dla wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, a także turystów. Uwielbienie potrwa od 19:30 do 22:00. "Chcemy zatrzymać się w samym sercu miasta i utkwić swój wzrok w Tym, który jest Chlebem żywym" - podkreślono w zapowiedzi.


"Tytuł koncertu nawiązuje do słów Brata Alberta, że trzeba być dobrym jak chleb. Ma on również wymiar eklezjalny. Takie spotkanie modlitewne wokół Jezusa Eucharystycznego może być przez nas doświadczone jako wielki dar budowania z nas Ciała Chrystusowego. I ta rodząca się jedność jest bardzo mocnym świadectwem" - powiedział bp Grzegorz Ryś, pomysłodawca koncertu.

 

Hierarcha dodał, że spotkanie nie ma być jakimś manifestem. "Chcemy dzielić się tym, co nas buduje w wierze. I każdy zainteresowany będzie mógł podejść i z nami porozmawiać. I zadać pytania, na które postaramy się odpowiedzieć" - zapewnił.

 

W ramach koncertu wystąpią profesjonalni muzycy - zespoły, chór i soliści - a także tancerze, tworząc niezapomniane widowisko. Wśród artystów, których będzie można posłuchać w środę należy wymienić: Gabrielę Gąsior, Marysię Krawczyk czy zespół Play and Pray. W czasie wydarzenia przewidziano także Liturgię Słowa oraz adorację Najświętszego Sakramentu.


Organizatorami spotkania na krakowskim rynku w przeddzień Bożego Ciała są: biskup Grzegorz Ryś, Bazylika Mariacka oraz środowiska ewangelizacyjne - Strefa Chwały, Sala na Górze, Chrystus w Starym Mieście, Góra Oliwna, Mężczyźni św. Józefa oraz Alpha Polska.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook