Bp Tomasik dziękuje za pomoc powodzianom

Bp Henryk Tomasik dziękuje diecezjanom za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz powodzian. Podkreśla przy tym, że różnego rodzaju akcje pomocowe są ''prawdziwym świadectwem chrześcijańskim''. W ostatnim czasie radomska Caritas przekazała na zapomogi dla powodzian ponad 450 tysięcy złotych. Z tej formy wsparcia skorzystało 230 rodzin Janowca, Solca, Chotczy i Pawłowic.

 

Bp Tomasik stwierdził, że Polacy zdali egzamin z realizacji słów Jana Pawła II dotyczących nowej wyobraźni miłosierdzia. - Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w pomoc powodzianom, modlitwę w ich intencji, złożone ofiary, spontaniczne formy organizowania pomocy. Z wielu parafii popłynęły dary, żywność, zboże, środki czystości i artykuły chemiczne. To piękne znaki zaangażowania w wyobraźnię miłosierdzia i prawdziwe świadectwo chrześcijańskie - podkreślił biskup radomski.

 

Do tej pory radomska Caritas i Urząd Miejski w Radomiu zorganizowały kilkanaście transportów. Do powodzian trafiło ok. 250 ton darów. Zbiórki i transporty darów dla powodzian zorganizowało też Radio Plus Radom.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?