"Za swój spokój Europa zapłaci wysoką cenę"

(fot. By Mohammed Tawsif Salam (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons)

Syryjskokatolicki arcybiskup Homs, Théophile Philippe Barakat, zarzucił Europie, że ze względu na interesy gospodarcze przemilcza centralną rolę Arabii Saudyjskiej w wojnie w Syrii.

 

"Rządy europejskie znają prawdę i milczą, ponieważ chcą saudyjskich pieniędzy", powiedział abp Barakat w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. - A my, ludzie, jesteśmy jak zwierzęta i się nie liczymy - dodał hierarcha.

 

Zdaniem arcybiskupa Homs, kaznodzieje z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Turcji przenieśli do Syrii radykalny islam, oparty na przemocy, tym samym wywołując wojnę. Hierarcha zapewnił, że "z prawdziwym islamem można dobrze żyć, ale z nowym, fałszywym islamem Arabii Saudyjskiej, który wszystko zabija - nie!".

 

Abp Barakat ostrzegł też Europejczyków przed przenikaniem na nasz kontynent islamskich terrorystów. Wielu z tych, którzy opuścili Syrię i udali się w kierunku Europy, to członkowie Państwa Islamskiego. Przybywają oni nie po to, aby żyć w Europie, lecz aby tam prowadzić akcje terrorystyczne. "Za swój spokój Europa zapłaci wysoką cenę" - przewiduje syryjskokatolicki hierarcha.

 

Jednocześnie wyraził uznanie dla rządu prezydenta Baszara al-Asada za jego tolerancję wobec religii. "Nasz rząd jest dobry dla nas, chrześcijan, do dziś nie mamy żadnych problemów", stwierdził abp Barakat. Podkreślił, że wobec chrześcijan w Syrii rząd okazywał zawsze wiele uznania i udzielał pomocy.

 

Syryjski Homs jest siedzibą czterech chrześcijańskich metropolii: dwóch katolickich (syryjskiej i melchickiej), a także syryjskoprawosławnej i greckoprawosławnej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook