ŚDM: Franciszek na Błonia przyjedzie tramwajem?

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Podczas ŚDM papież Franciszek być może pojedzie na krakowskie Błonia tramwajem. "Rzeczywiście jest tak plan" - powiedział dziennikarzom dyrektor biura prasowego ŚDM ks. Adam Parszywka. Ojcu Świętemu mają w tej podróży towarzyszyć dzieci.

 

Ks. Adam Parszywka mówił, że pomysł, by papież skorzystał w Krakowie z tramwaju, pojawił się w trakcie jednego z pierwszych rekonesansów przedstawicieli Watykanu, którzy sprawdzali m.in. trasy przejazdów Ojca Świętego.

 

"Przygotowywany jest taki schemat, aby papież spod krakowskiej kurii podjechał tramwajem na Błonia, na spotkanie z młodzieżą, a więc skorzystał z publicznych i ekologicznych środków transportu" - mówił ks. Parszywka. Przejazd miałby się odbyć w czwartek 28 lipca, kiedy planowane jest powitanie Franciszka przez młodzież z całego świata.

 

Papieżowi mają towarzyszyć w tramwaju dzieci z opiekunami. "Chcemy, by Światowe Dni Młodzieży jednoczyły i dały możliwość zaangażowania różnych środowisk społecznych. Zależy nam na tym, żeby te różne środowiska mogły włączyć się w przygotowania, uczestnictwo i spotkania z Ojcem Świętym" - mówił ks. Parszywka. "Nie wiemy, kto ostatecznie znajdzie się w tym tramwaju. Na pewno lista chętnych jest bardzo długa. Sam chciałbym tam być" - dodał.

 

Ostateczny program papieskiej wizyty w Krakowie ma być znany w czerwcu. "Tramwaj należy do bezpiecznych środków lokomocji, ale musimy pamiętać, że może to zostać zmienione, bo ostateczny głos należy do służb, które zapewniają Ojcu Świętemu bezpieczeństwo" - dodał dyrektor biura prasowego ŚDM.

 

Nie wiadomo jeszcze, jakim tramwajem pojedzie papież Franciszek - być może będzie to jeden z zakupionych w zeszłym roku przez krakowskie MPK składów, najdłuższy w Polsce, nowoczesny "Krakowiak".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

wojtekjdabrowski 08:27:05 | 2016-05-15
Troszeczkę Roger doczytaj. Franciszek całe życie, aż do zostania papieżem jeździł komunikacją miejską. W Argentynie biorąc pod uwagę szerokość geograficzną są komunikacyjne akwaria..

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

warfel007 18:08:37 | 2016-05-14
Tramwaj na trasie Rzym - Kraków to by byo niezłe :))

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Roger 13:59:52 | 2016-05-14
Proponuje wsadzić Franciszka do tzw. akwarium, póki jeszcze jest na stanie krakowskiego MPK, oczywiście do ostatniego trzeciego wagonu. W trakcie przejazdu poczuje komfort poruszania się mieszkańców i turystów po Krakowie ;)

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ray 08:30:37 | 2016-05-14
Jestem rozczarowany... Myslałęm że przyjedzie tramwajem z Rzymu, a tu prosze, jak zwykle hipokryzja w celebryckim sosie:):)... Czy on wie że w języku istnieje takie słowo jak skromnośc? albo prostota? :)...

Oceń 7 17 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook