Bp Margot Käßmann: Papież jest dla nas wzorem reformatora

Radio Watykańskie
(fot. Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0)

Papież Franciszek jest wzorem reformatora Kościoła na trzecie tysiąclecie - uważa Margot Kässmann. Reprezentowała ona niemieckich ewangelików na ekumenicznym kolokwium w Rzymie o przygotowaniach do 500-lecia reformacji.


W przeszłości była ona biskupem Hanoweru oraz pierwszą kobietą, która stanęła na czele Kościoła ewangelickiego w Niemczech. Teraz jest jego delegatem do spraw jubileuszu reformacji. Przyjechała do Rzymu, aby zachęcić Kościół katolicki do udziału w rocznicowych uroczystościach.


Kässmann podkreśla, że w samych Niemczech wielu katolików zadeklarowało gotowość do udziału w programie jubileuszu. Reformacja jest elementem naszej wspólnej historii, który wszystkich nas zmusza do zastanowienia - powiedziała Margot Kässmann w wywiadzie dla agencji SIR.


Przedstawicielka niemieckich ewangelików bardzo pochlebnie wyraża się o poczynaniach Franciszka. Zsekularyzowanemu światu, który wykluczył Boga, Papież pokazuje, co to znaczy być chrześcijaninem dzisiaj. Umyć nogi więźniom, przygarnąć rodziny muzułmańskie, udać się na Lampedusę i Lesbos, by odwiedzić potrzebujących, oto znaki autentycznego chrześcijaństwa ekumenicznego - uważa Kässmann.


Jej zdaniem Biblia domaga się dziś od Kościołów, aby były znakiem przebaczenia. Mamy świadczyć, że każdy z nas może przebaczyć drugiemu, bo wszyscy jesteśmy winni i musimy prosić o przebaczenie. Zwłaszcza Europa Zachodnia ponosi winę względem uchodźców, za to, że w Morzu Śródziemnym giną ludzie - dodała ewangelicka duchowna.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

wgo444 22:30:54 | 2016-05-11
"Zwłaszcza Europa Zachodnia ponosi winę względem uchodźców, za to, że w Morzu Śródziemnym giną ludzie."
Powiedzieć coś takiego, to trzeba się dobrze napić albo zaczadzić jakimiś ziołem a póżniej poczytać Gazetę Wyborczą. Biedni Niemcy... 

Oceń 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 10:25:54 | 2016-05-11
Pani Margot nie jest żadnym biskupem (dlaczego nie piszecie biskupką - czy dlatego ze ten lewicowy oksymoron wskazywałby tym bardziej na fałsż Jej "święceń" ?) . Wypadałoby sie jednak zgodzić z tą kobietą : papież Franciszek jest wzorem reformatora, wręcz protestanta. A nawet, w nawiązaniu do Jego ostaniej wypowiedzi (nagroda Karola Wlk.) - jest wzorem humanisty.

Oceń 24 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?