"Dzienniczek" św. s. Faustyny rozdawany na ulicach

(fot. faustyna.pl)

W niezwykły sposób świętowano w Krakowie 16. rocznicę kanonizacji św. s. Faustyny. Osoby skupione wokół facebookowej społeczności Faustyna2016 i inicjatywy "Łagiewnickie 22" przez całe późne popołudnie i wieczór w centrum miasta rozdawały mieszkańcom i turystom "Dzienniczek" autorstwa świętej.


- Dla nas dzisiejsza rocznica to dzień wielkiej radości. Z tej okazji wyszliśmy na ulice, żeby dzielić się największym darem, jaki Faustyna zostawiła po sobie, czyli jej "Dzienniczkiem" - powiedziała s. Gaudia Skass ZMBM, która współorganizuje "Łagiewnickie 22". Jak dodała zamysłem jest, aby rozdawane książki trafiły zwłaszcza do osób, które nie znają św. Faustyny i być może nigdy nie sięgnęłyby po katolicką książkę.

 

Pomysł wczorajszej akcji zrodził się w sercu jednego z wolontariuszy działających przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Łukasza Ślęzaka. Przez cały Wielki Post odkładał on pieniądze zarobione w ramach nadgodzin i kupił za nie 110 egzemplarzy "Dzienniczka". - Miłosierdzie dostajemy od Boga za darmo. Ja sam kiedyś natknąłem się na tę książkę i miałem pragnienie w sercu, aby to słowo przekazać bezinteresownie dalej w konkretny sposób - opisał swój zamiar Ślęzak.

 

W "Dzienniczku" rozdawanym wczoraj znalazła się specjalna wkładka ze świadectwami osób, w życiu których słowa "Dzienniczka" odgrywają szczególne znaczenie. "Gorąca prośba :) Niech ta książka będzie w ciągłym obiegu: Przeczytałeś - podaj dalej!" - napisali w niej również organizatorzy.

 

Jak przyznali wolontariusze rozdający "Dzienniczki" przechodnie reagowali pozytywnie, choć byli na początku zdziwieni, że mogą otrzymać książkę za darmo. - Zachęcaliśmy ich także, aby zgodnie z naszą notką przekazywali "Dzienniczek" dalej i dzieliły się tym niezwykłym orędziem Bożego miłosierdzia - opisał Łukasz Ślęzak.

 

Facebookowy profil Faustyna2016 jest poświęcony przygotowaniom do ŚDM 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W ramach jego działania podejmowanych jest wiele inicjatyw m.in. "Łagiewnickie 22", czyli cykl comiesięcznych duchowych przygotowań do ŚDM Kraków 2016 w łagiewnickim sanktuarium.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook