Włoskie media sugerują temat Synodu Biskupów

(fot. © Mazur/catholicnews.org.ukl)

Co religie mogą zrobić dla pokoju na świecie? Jak powstrzymać wojny motywowane religijnie? - taka może być tematyka kolejnego zgromadzenia Synodu Biskupów.

 

Sugerują to włoskie media po spotkaniu Rady Zwyczajnej Sekretariatu Synodu Biskupów, jakie odbyło się 18-19 kwietnia w Watykanie z udziałem papieża Franciszka. Omawiano na nim propozycje tematyki kolejnego zgromadzenia.

 

Z niedyskrecji, które przedostały się do mediów wynika, że wśród propozycji przedstawionych na spotkaniu Rady, były: ekumenizm i żonaci księża. Jednak - według tych doniesień - papież byłby bardziej zainteresowany znalezieniem sposobów zaangażowania wszystkich religii we wspólną inicjatywę na rzecz pokoju na świecie, powiedzenia raz na zawsze "nie" wojnie.

 

Dwa poprzednie zgromadzenia - nadzwyczajne w 2014 r. i zwyczajne w 2015 r. - dotyczyły rodziny, a ich owocem jest adhortacja apostolska "Amoris laetitia".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 16:59:39 | 2016-04-28
W XII wieku potrafiono zrozumieć, że - słowami Bernarda z Chartres - "jesteśmy jak karły, które wspinają się na ramiona gigantów, by widzieć więcej od nich i dalej sięgać wzrokiem, i to nie za sprawą bystrości swojego wzroku, czy wysokości ciała, lecz dzięki temu, że wspinamy się w górę i wznosimy na wysokość gigantów".

Mam wrażenie, że dziś dominuje postawa zejścia na ziemie, ze stwierdzeniem "Stąd też dobrze widać".

Oceń 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?