Całkowity zakaz wystąpień publicznych dla ks. Jacka Międlara

(fot. youtube.com)

Ks. Jacek Międlar CM otrzymał 19 kwietnia "całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych" - poinformował dziś w przekazanym KAI oświadczeniu ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

 

Jednocześnie oświadczył, że Zgromadzenie "nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych".

 

Publikujemy oświadczenie Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy:

 

Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.

 

Ks. Kryspin Banko CM
Wizytator

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (51)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chcacy 10:23:10 | 2016-04-29
To jest podłe! Jak można przypisywać komuś niecne intencje bez odniesienia do konkretnych postaw ale w oodniesieniu do stereotypów i uogólnień? To nieuczciwe. W definicji ONRu nie ma niczego złęgo. Jedynie praktyka NIEKTÓYCH członków może byćzła. Ale nie musi ona zaważać na całości ruchu, bo inni członkowie mogą inaczej definiować podstawy jego tożsamości. Taką katolickąinterpretacjępełną miłości proponuje ks. Jacek Międlar. To podłe co wygadują o nim. Jezus był radykalny, a nacjonalizm sam w sobie to słowo, które jest arbitralne, jego znaczenie wynika z kontekstu, a kontekst wypowiedzi ks. jacka nie daje ani odrobiny podstawy do tego, by przypisywać jej cokolwiek sprzecznego z ewangelią. To medialnie rozpropagowane przedsądy, uprzedzenia, stereotypy dopisują takie znaczenie dla jego wypowiedzi. Ale to dopisanie nazywa sięnadinterpretacją .To nieuczciwe.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wojtekch77 17:10:46 | 2016-04-22
Jezusowi też pewnie zabroniliby publicznych wypowiedzi bo mówił prawdę o Żydach plemieni żmijowym.

Oceń 6 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maurycy 17:31:54 | 2016-04-20
Najwyższy czas... Zakonnik, kapłan ma głosić Ewangelię Jezusa, a nie zajmować się polityką... Ks. Jacek niech lepiej weźmie do ręki różaniec, brewiarz. Więcej tym zdziała niż mieszaniem się w politykę. A jeśli już, to niech podziękuję Zgromadzeniu, wystąpi z niego i będzie się wypowiadał jako PAN JACEK...

Oceń 7 45 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

a.bobola 14:17:07 | 2016-04-20
UCISZYLI PIOTRA SKARGE NASZEGO POKOLENIA. NA ICH GLOWY SPADNIE KREW TYCH MLODYCH LUDZI KIEDY PRZYJDA PO NICH A ONI NIE BEDA MIELI SIE CZYM BRONIC.

Oceń 46 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jah1 12:36:45 | 2016-04-20
Księży, zakonnikow itd obowiązuje ślub posłuszeństwa, zatem o co kruszyć kopie? Bo skoro nie oburza nas podobny zakaz w przypadku księży-lewakow... Inaczej "moja prawda jest mojsza".

Oceń 9 25 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Menio 12:33:50 | 2016-04-20
miłować i nauczać jak mówił Jezus. Zatem ks. Międlara i Narodowców zaprosić na ŚDM u Papieża. Włączyć młodych rodaków w dzieło Miłosierdzia a nie izolować, sami przecież przychodzą do Kościoła. Od każdego katolika oczekuje się dzieła miłosierdzia. Zacznijmy zatem łaćzyć a nie dzielić.

Oceń 27 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrpolmanski 09:46:03 | 2016-04-20
Szowinizm, nienawiść i fundamentalizm religijny, były obce Jezusowi.  Są obce w nauczaniu i postawie Papieża Franciszka. Nie ma dla nich miejsca w katolickiej Polsce... 

Oceń 26 38 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bomawarstwy 09:42:13 | 2016-04-20
Szkoda Jacka

Oceń 30 26 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

digitaldrones 08:48:03 | 2016-04-20
Jezusa ukrzyzowano za jego odwazne wystapienia.
Teraz chca uciszyc Ksiedza Jacka.
Kim sa ci co wydali nakaz?!!

Oceń 35 44 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Menio 08:38:40 | 2016-04-20
Niezrozumiałe i godne potępienia. Jezus dawał świadectwo miłować i nauczać, i nigdy nie wykluczać ani też tworzyć kliki zwolenników - to już sekta.

Oceń 10 24 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?