Słowacja: bratysławska promocja ŚDM

(fot. shutterstock.com)

Znaczenie krakowskiego spotkania Światowych Dni Młodzieży, wyjaśnienie kwestii związanych z rejestracją uczestników i podkreślenie jego znaczenia dla Kościoła powszechnego znalazły się w centrum bratysławskiej promocji ŚDM 2016.

 

Odbyła się ona 19 kwietnia z inicjatywy Ambasady Polskiej w Republice Słowackiej oraz Rady ds. Młodzieży i Uniwersytetu słowackiego episkopatu. Organizatorów reprezentowali Andrzej Pietrzyk oraz o. Stanisław Tasiemski OP.

 

O wyzwaniach związanych ze zbliżeniem obydwu sąsiadujących krajów na różnych płaszczyznach mówiono podczas spotkania w Ambasadzie RP z udziałem radcy-ministra Piotra Samerka. Podkreślono szansę, jaką dla lepszego poznania obydwu sąsiadujących narodów stanowi krakowskie spotkanie.

 

Podczas konferencji prasowej w Instytucie Polskim w Bratysławie dziennikarze dowiedzieli się o aktualnym stanie przygotowań i możliwościach akredytacji. Zostali poinformowani, że około 6 tys. młodych Słowaków mieszkać będzie w Skawinie. Uzyskali także odpowiedzi na pytania stawiane przez potencjalnych uczestników krakowskiego spotkania.

 

Goście z Polski zostali przyjęci przez przewodniczącego Konferencji Biskupów Słowacji, abp. Stanislava Zvolenskiego. W trakcie rozmowy podkreślił on znaczenie, jakie dla jego ojczyzny miał pontyfikat św. Jana Pawła II, który trzykrotnie odwiedził Słowację. Zapewnił, że do Krakowa przybędą wszyscy słowaccy biskupi.

 

O przygotowaniach do krakowskiego spotkania goście z Polski mówili ponadto w Katolickiej Telewizji LUX. Rozmowa stanowiła zachętę do uczenia się języka polskiego i była w pewnym sensie przedsmakiem doświadczeń jakie młodzi będę mogli przeżyć w Krakowie.

 

Ostatnim punktem dnia był wieczór Polski - przeplatanka wypowiedzi gości, programu muzycznego, filmików promujących ŚDM i Polskę w Uniwersyteckim Centrum Duszpasterskim św. Józefa Freinademetza oraz Msza św. z krótką homilią celebrowana przez o. Stanisława Tasiemskiego OP.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook