Krzyż Światowych Dni Młodzieży już w Santiago

Santiago de Compostela jest już gotowe na przyjęcie młodzieży. Do grobu Apostoła Jakuba przybędzie ponad 12 tys. osób z całej Hiszpanii, a także grupy z zagranicy. Pod hasłem „Przyjaciele Pana jak Apostoł Jakub” 5 sierpnia rozpoczyna się tam Pielgrzymka i Spotkanie Młodzieży 2010. Pierwsi młodzi pielgrzymi są już na miejscu.


Do Santiago dotarł już krzyż Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj wieczorem w uroczystej procesji zostanie przeniesiony do katedry, gdzie o godz. 22:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Będzie mu przewodniczył miejscowy ordynariusz, abp Julian Barrio. W czwartek krzyż zostanie ustawiony na placu Obradoiro i będzie witał grupy młodzieży z poszczególnych diecezji.

W spotkaniu w Santiago de Composteli udział weźmie trzech kardynałów, dziesięciu arcybiskupów i szesnastu biskupów z Hiszpanii i Portugalii. W najbliższych dniach wygłoszą oni katechezy dla młodzieży.

I Europejska Pielgrzymka Młodzieży do Santiago de Composteli odbyła się w 1999 r. podczas Kompostelańskiego Roku Świętego. Wzięło w niej udział 50 tys. młodzieży z Hiszpanii. Z kolei w 2004 r. 40 tys. młodych z całego kraju przybyło do grobu Apostoła Jakuba.

Kolejny Kompostelański Rok Święty będzie miał miejsce w 2021 r. Jest on obchodzony wówczas, kiedy święto Apostoła Jakuba przypada w niedzielę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?