Spadła liczba osób pielgrzymujących do Rzymu

(fot. shutterstock.com)

Mimo trwającego Roku Jubileuszu Miłosierdzia w pierwszym kwartale 2016 r. spadła liczna pielgrzymów i turystów odwiedzających Rzym. Do Wiecznego Miasta w porównaniu z rokiem ubiegłym przybyło o 3,5 proc. mniej odwiedzających - poinformował urząd ds. turystyki Regionu Lacjum.


Jak podają włoskie media, szczególnie Włosi rezygnują z odwiedzin w swojej stolicy. Natomiast o 1 proc. wzrosła liczba gości z zagranicy. Według urzędu głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są: strach przed atakami terrorystycznymi islamskich ekstremistów oraz kryzys ekonomiczny.

 

Spadkiem odwiedzających została mocno dotknięta branża turystyczna, szczególnie jej pracownicy, którzy w tym roku spodziewali się prawdziwego boomu. Przypomniano, że w hotelach, biurach turystycznych i gastronomii pracuje ok. 75. tys. osób, z których 69. tys. na stałe. W samą Wielkanoc przyjechało do Rzymu o 1 proc. mniej ludzi a w czasie rzymskiego maratonu w ubiegły weekend, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wiele hotelowych łóżek pozostało pustych.

 

Jednak w czasie Roku Świętego wzrosła liczba ofert w systemie zakwaterowania "bed and breakfast". Wielu Rzymian nie wynajmuje pustych mieszkań na dłuższy okres ale liczy na krótkoterminowych lokatorów, którzy mogą dać im większe zyski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?