Warszawa poszukuje 1000 wolontariuszy na ŚDM

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Warszawa poszukuje 1000 osób, które zaangażują się w wolontariat podczas tygodnia diecezjalnego w lipcu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

 

W Warszawie w projekcie weźmie udział łącznie około 1000 wolontariuszy. Ich głównym celem będzie zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach i na ulicach miast. Będą aktywnie wspierać organizację wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów.

 

Aby zostać wolontariuszem ŚDM - Warszawskie Dni w Diecezjach trzeba wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat Po wypełnieniu wszystkich wymaganych danych, trzeba poczekać na rozmowę rekrutacyjną, która trwa ok. 15 minut.

 

Zgłaszając się do działania w przestrzeni społeczno-kulturalnej wolontariusz może pomóc przy przygotowaniu i organizacji licznych wystaw, zaopiekować się gośćmi strefy chilloutu, w której można będzie wypić kawę i poczytać książkę. Jeśli lubi natomiast pracować z najmłodszymi, będzie mógł pomóc w strefie dla dzieci, a swoją wiedzę o Warszawie wykorzystać pracując jako przewodnik turystyczny. Ci, którzy mają w sobie żyłkę reporterską lub pasję do fotografii i nowych technologii, są zaproszeni do współpracy jako wolontariusze-reporterzy.

 

"Jako wolontariusz w obszarze miejskim pomożesz przybyłym gościom poczuć się jak w domu. Przywitasz ich na lotnisku i pokierujesz w odpowiednim kierunku pomagając w środkach komunikacji miejskiej oraz na warszawskich ulicach i placach. Będziesz także ich informatorem w kwestii atrakcji i zabytków w naszym mieście. Możesz również pomóc osobom niepełnosprawnym, by jak najpełniej mogli skorzystać z dni w diecezjach" - zachęcają instytucje zaangażowanie w utworzenie wolontariatu.

 

Wolontariusze w archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej będą mogli przybliżyć pielgrzymom historię i architekturę najważniejszych sanktuariów i kościołów po obu stronach Wisły. Można m.in. pomóc w organizacji ruchu, wesprzeć zaplecze techniczne, pomóc w organizacji wydarzeń kulturalnych i religijnych, wesprzeć służbę informacyjno-porządkową.

 

Po zakwalifikowaniu wolontariusze przejdą obowiązkowy cykl szkoleń m.in. z pierwszej pomocy, komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, wiedzy na temat funkcjonowania miasta podczas Dni w Diecezjach, zasad wolontariatu i bezpieczeństwa. Dodatkowo wolontariusze przejdą także szkolenia z wiedzy potrzebnej na stanowisku, które będą zajmować.

 

Organizatorami wolontariatu w Warszawie podczas Dni w Diecezjach organizowanych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży są Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska. Każda z instytucji w ramach wspólnego projektu rekrutuje wolontariuszy do wsparcia organizacji miejsc/projektów/podobszarów, za które odpowiada bezpośrednio w trakcie organizacji Dni w Diecezjach.
 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook