Biskupi o Chrzcie Polski, ŚDM i uchodźcach

(fot. episkopat.pl)

Dziejowe konsekwencje Chrztu Polski, ŚDM i problem uchodźców - to główne tematy obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które rozpoczną się w czwartek w Gnieźnie, a zakończą się w sobotę w Poznaniu - poinformował PAP we wtorek rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Jak dodał, obrady będą wpisane w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Gościem specjalnym zebrania będzie legat papieski na jubileuszowe uroczystości kard. Pietro Parolin z Watykanu.

 

"Tegoroczne wiosenne obrady biskupów, ze względu na przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu, miejscach związanych z początkiem polskiej państwowości. Zakończą je uroczystości na poznańskim stadionie INEA w sobotę wieczorem" - podkreślił rzecznik KEP.

 

Poinformował jednocześnie, że podczas obrad biskupi wysłuchają m.in. wykładu prof. Krzysztofa Ożoga na temat dziejowych konsekwencji Chrztu Polski. Będą też rozmawiać o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i do wizyty papieża Franciszka w Polsce.

 

W kontekście ogłoszonej 8 kwietnia posynodalnej adhortacji Ojca Świętego Franciszka "Amoris laetitia" (Radość miłości) biskupi podejmą dyskusję o sprawach rodziny w Polsce i na świecie. Jednym z głównych tematów zebrania będzie również problem uchodźców.

 

Jak dodał rzecznik KEP, spotkanie biskupów w Gnieźnie i Poznaniu wiąże się z ogólnopolskimi obchodami jubileuszu 150-lecia Chrztu Polski. Ojca Świętego Franciszka na tych uroczystościach będzie reprezentował kard. Pietro Parolin. Legat papieski będzie przewodniczył mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej w czwartek, 14 kwietnia oraz w katedrze poznańskiej w piątek, 15 kwietnia i na stadionie w Poznaniu 16 kwietnia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook