Biskupi Peru: głosujcie świadomie i odpowiedzialnie

(fot. shutterstock.com)

Peruwiańczycy powinni głosować w sposób świadomy i odpowiedzialny - to główna myśl przesłania Rady Stałej episkopatu Peru, wystosowanego przed planowanymi w tym kraju na 10 kwietnia wyborami do parlamentu.


Biskupi zachęcają, by dokładnie zapoznać się z programami kandydatów i ocenić je, biorąc pod uwagę kryteria etyczne. To pozwoli na wyeliminowanie z walki o mandaty ludzi złych i oportunistów. Należy także weryfikować składane przez nich obietnice i zainteresować się źródłami finansowania prowadzonych kampanii. Ważnym kryterium powinny być poglądy kandydatów na sprawy obrony życia i troski o środowisko naturalne.

 

W tekście czytamy również, że "Kościół uznaje wartość demokracji jako jednego z najlepszych systemów słuchania i szanowania społeczeństwa oraz służenia mu". Stąd też głosowanie jest dla każdego obywatela znakiem jego aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Notę peruwiańskich biskupów wieńczą słowa papieża Franciszka z adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium", które w kontekście tamtejszych wyborów wydają się kluczowe: "Proszę Pana, by obdarzył nas politykami, którym rzeczywiście leży na sercu dobro społeczeństwa, ludu, życie ubogich!".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?