ŚDM: usprawnienie bezpieczeństwa wizyty Papieża

(fot. shutterstock.com)

Wdrożeniem konkretnych rozwiązań usprawniających bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zajmie się specjalna grupa robocza powołana w ramach rządowego Zespołu ds. przygotowania wizyty papieża Franciszka oraz wsparcia ŚDM. W jej skład wejdą m.in. wydelegowani funkcjonariusze służb.

 

O właściwym zabezpieczeniu obydwu lipcowych wydarzeń rozmawiano wczoraj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Poinformowano o tym w przesłanym KAI komunikacie pełnomocnika rządu ds. przygotowania ŚDM.

 

Rekomendacje dotyczące skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa lipcowych wydarzeń zostaną opracowane na potrzeby rządowego Zespołu przez ekspertów zewnętrznych. Do grupy roboczej bowiem - jak czytamy w wydanym wczoraj komunikacie pełnomocnika rządu ds. przygotowania ŚDM - zostaną powołani specjaliści z instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

 

"W jej pracach, z głosem doradczym, mogą uczestniczyć także, w zależności od poruszanych kwestii, przedstawiciele innych instytucji administracji rządowej, samorządowej oraz Kościoła" - poinformowano w komunikacie.

 

Szefem grupy roboczej będzie dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a jego zastępcami osoby wyznaczone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Zadaniem grupy roboczej będzie wdrożenie konkretnych rozwiązań podczas lipcowej wizyty Ojca Świętego w Polsce. Efektem jej pracy ma być m.in. usprawnienie koordynacji działań związanych z bezpieczeństwem.

 

Procedury dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży oraz planowanej z tej okazji wizyty papieża Franciszka w Polsce omawia szeroko przyjęta niedawno przez parlament i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę specustawa.

 

Dokument ten opisuje procedury postępowania i zakres odpowiedzialności poszczególnych służb, które zwyczajowo są rozproszone w różnych aktach prawnych. W niektórych przypadkach na określony okres wyłącza też obowiązywanie konkretnych przepisów, w ich miejsce wprowadzając specjalne regulacje.

 

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca. Organizatorzy spodziewają się, że przyjedzie na nie nawet 2,5 mln pielgrzymów z całego świata.

 

Wspomóż Nas
Tagi: kraków, śdm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

AS21_L3 15:57:55 | 2016-03-31
Czy mi się wydaje czy te konie na ilustracji trochę się uśmiechają w nieznacznej zadumie..?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook