Rabin w obronie prześladowanych chrześcijan

Radio Watykańskie
By cooperniall [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Jonathan Sacks ponownie wystąpił w obronie prześladowanych chrześcijan. "Wymierzone w nich czystki religijne na całym świecie są jedną z największych zbrodni naszych czasów" - pisze na łamach Daily Telegraph wieloletni główny rabin Wielkiej Brytanii i tegoroczny laureat Nagrody Templetona.

 

Rabin Sacks przyznaje, że jest przerażony milczeniem świata wobec tego, co dzieje się dziś z chrześcijanami. Podkreśla, że choć w historii były już epoki terroru, to jednak nigdy na tak wielką skalę. Nigdy też nie można się było posługiwać taką jak dziś technologią, by radykalizować ludzi na całym świecie.


Zdaniem brytyjskiego rabina to jednak nie chrześcijanie są głównym celem islamistów, lecz wolność. Liczą oni, że Zachód zmęczy się kiedyś niekończącymi się zamachami i zrezygnuje z obrony swych wolności. Rabin Sacks zastrzega, że aby jednak pokonać islamskich terrorystów nie wystarczą jedynie środki militarne. Niezbędny jest głos pochodzący z samego islamu.

 

Potrzeba, by ludzie wszystkich religii zdecydowanie sprzeciwili się aktom terroru popełnianym w imię Boga. To bowiem nie jest wiara, lecz profanacja - konkluduje był główny rabin Wielkiej Brytanii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Golarz_Filip 06:27:46 | 2016-04-01
W obronie chrześcijan napisał w gazecie. Co za przykład brawurowej odwagi! Co za etos, poświęcenie. Te dziesiątki osób, które codziennie umierają za wiarę w Chrystusa od razu poczuły się bezpieczniej. Tak trzymaj rabinie! Jak już na świecie nie pozostanie ani jeden chrześcijanin będziesz mógł napisać, że "zrobiliśmy wszystko ale nie udało się nam żydom powstrzymać zagłady chrześcijan".

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook