Sudan Płd: zwierzchnicy Kościołów wzywają do pokoju

(fot. punghi / Shutterstock.com)

Zwierzchnicy wyznań chrześcijańskich, należących do Rady Kościołów Sudanu Południowego, pragną konkretnie przyczynić się do pokoju w swej ojczyźnie. W tym najmłodszym państwie świata od ponad dwóch lat trwa wojna domowa, której tragiczne skutki odczuwa większość jego 12-milionowej ludności.


- Nasz kraj potrzebuje pokoju - napisali przedstawiciele południowosudańskich Kościołów we wspólnym przesłaniu z okazji Świąt Wielkanocnych. Wyrazili nadzieję, że swym wkładem rozpoczną "przekształcanie historii konfliktu w historię pokoju". Zapowiedzieli, że "organizując fora dyskusyjne, umożliwimy spotkanie się przedstawicieli różnych stron, by debatowali nad przyczynami konfliktu i planowali przyszłość naszego kraju".

 

O pokój zaapelował też katolicki arcybiskup stołecznej Dżuby - Paulino Lukudu Loro. - Nie można pozwolić, by dzieci, starcy i ludzie niewinni nadal cierpieli i umierali. Zostaliśmy stworzeni nie po to, by cierpieć niesprawiedliwość, ale aby się zbawić - stwierdził metropolita stolicy Sudanu Południowego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook